Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Українці зможуть подати заяву про пошкоджене житло в міжнародний Реєстр збитків

Українці зможуть подати заяву про пошкоджене житло в міжнародний Реєстр збитків

Формуйте фундамент для репарацій з Дією. Українці зможуть подати заяву про пошкоджене житло в міжнародний Реєстр збитків

Даємо старт найбільшому обміну даних між Україною та Євросоюзом спільно з Міністерством юстиції. Мінцифра підписала угоду про співпрацю з міжнародним Реєстром збитків, який базується в Гаазі.

📲 Скоро кожен українець, чиє житло постраждало, зможе подати заяву в Реєстр за кілька кліків — у Дії. Це потрібно, щоб зафіксувати реальні масштаби шкоди від російської агресії та запустити санкційний механізм.

Діє, як це працюватиме❓
На першому етапі можна буде надіслати заяви про пошкоджене або знищене житло. Важливо, що на таке житло має бути Акт про обстеження від місцевої влади.

У майбутньому в Реєстрі можна буде фіксувати різні категорії збитків від російської агресії. Так постраждалі зможуть подати заяви про:
🔍 шкоду життю та здоровʼю
🔍 тортури, позбавлення волі та сексуальне насильство
🔍 вимушене переміщення (в Україні та за кордон)
🔍 інші ушкодження та збитки

☝🏻 На наступних етапах юридичні особи та держава також зможуть податися. Йдеться про збитки бізнесу, критичної інфраструктури тощо.

Стежте за оновленнями та долучайтеся до Реєстру.
Разом змусимо росію відповісти за всі злочини проти України та українців👊🏻

Сервіс у Дії та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».