Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Створено Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією рф проти України

Створено Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією рф проти України

Під час саміту Ради Європи, який напередодні відбувся в Рейк’явіку, понад 40 держав підписали політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією росії проти України. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

▪️Реєстр слугуватиме для фіксації доказів та інформації про збитки чи шкоду, заподіяну російською агресією.

▪️Крім того, він стане частиною Міжнародного компенсаційного механізму для стягнення з країни-агресорки відшкодувань за війну відповідно до норм міжнародного права. В тому числі за рахунок російських активів у світі.

▪️Реєстр створено на початковий термін три роки. Діятиме він у Нідерландах, а допоміжний офіс розташовуватиметься в Україні.

*******

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.