Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як отримати благодійну пенсію: вимоги та розміри виплат

Як отримати благодійну пенсію: вимоги та розміри виплат

В Україні пенсіонери можуть отримувати додаткові кошти у вигляді благодійних пожертв. Це буває у випадках, коли благодійна особа чи організація хоче підтримати конкретного пенсіонера. Про це повідомляє Пенсійний Фонд України.

Як надходить благодійна пенсія

Додатково до державної пенсії пенсіонери можуть отримувати благодійні внески від фізичних або юридичних осіб, які хочуть підтримати конкретну особу фінансово. Однак ці кошти не надходять одразу.

Будь-який благодійний внесок або пожертва зараховується до виплатних документів протягом місяця з дня їх отримання. Такі надходження регулюються відповідною постановою правління Пенсійного фонду.

Розмір благодійних пожертв

Щодо суми, то пенсіонер отримає 70% від загальної суми пожертви, решту 30% розподілять між іншими пенсіонерами. Тобто, якщо сума пожертви складає, наприклад, 5 000 гривень, то пенсіонер отримає 3 500 гривень до пенсії.

Зазначається, що це відбувається відповідно до графіка виплат пенсії.

Варто розрізняти два поняття:

  • добровільна сплата страхових внесків – виплата, яка вплине на страховий стаж або розмір пенсії в майбутньому;
  • благодійна пожертва – дає змогу збільшити пенсію вже зараз.
Як здійснити благодійний платіж

Якщо особа хоче здійснити платіж на користь конкретного пенсіонера, їй потрібно у платіжній інструкції у реквізиті «Призначення платежу» обов’язково вказати інформацію про пенсіонера.

Що треба вказати:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності);
  • номер паспорта громадянина України (для осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відповідну відмітку в паспорті).

Нагадаємо, що це регулюється пунктом 4 постанови правління Пенсійного фонду України від 15 лютого 2023 року № 8-1 «Про затвердження Порядку сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові» (зі змінами).