Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як оформити посвідчення отримувача державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства?

Як оформити посвідчення отримувача державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства?

Посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», є документом, що підтверджує призначення державної соціальної допомоги, а також підтверджує деякі інші права, у тому числі право особи виїжджати за межі України в разі введення на її території надзвичайного або воєнного стану.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 11 січня 2019 р. № 35 затверджений Порядок оформлення, видачі, обліку та зберігання таких посвідчень.

За змістом цього Порядку:

  • посвідчення оформлюються та видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за місцем перебування особи на обліку як одержувача державної соціальної допомоги;
  • посвідчення оформлюється на ім’я особи з інвалідністю з дитинства, дитини з інвалідністю.

На сторінці 1 посвідчення зазначаються відомості про дитину з інвалідністю, особу з інвалідністю з дитинства.

Якщо державна соціальна допомога призначається особам, які мають інвалідність, пов’язану з порушеннями (ураженням, захворюванням) слуху, зору та опорно-рухового апарату, зазначаються причина та група інвалідності (наприклад: «особа з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи по зору»).

Посвідчення видається безкоштовно особисто одержувачу державної соціальної допомоги.

Зверніть увагу, якщо особа за станом здоров’я, за її письмовою заявою, не може прибути до органу соціального захисту населення для отримання посвідчення, видача посвідчення проводиться з доставкою за її місцем проживання та покладається на орган соціального захисту населення, в якому особа перебуває на обліку як одержувач державної соціальної допомоги, в межах адміністративно-територіальної одиниці.

Важливо знати, що посвідчення оформлюється та видається у день звернення за його отриманням, але не пізніше 15 робочих днів після призначення державної соціальної допомоги.

********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

D:\РАБОТА\проекти 2023\проект ПІН 2023\пости допомога\Re_ лого проєкт ПІН\NAIU-EU-Access_Frame.png
Позначки: