Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Відтепер психіатричну допомогу можна отримати вдома,- МОЗ

Відтепер психіатричну допомогу можна отримати вдома,- МОЗ

В Україні при 68 медзакладах діють мобільні мультидисциплінарні команди, які надають психіатричну допомогу за місцем перебування хворого. Про це йдеться у розʼясненні на сайті Міністерства охорони здоровʼя.

Послуги надаються в межах пакету Програми медгарантій “Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.

“Щоб отримати послуги в межах пакета, необхідно мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію, або ж направлення психіатра. Також у пацієнта має бути встановлений діагноз психічного чи неврологічного розладу. З направленням звернутися у медичний заклад, що має договір із НСЗУ за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”. У 2024 році таких медзакладів – 68″, – йдеться у розʼясненні.

Психіатрична допомога надається за місцем перебування пацієнтів. Також за погодженням з пацієнтами чи їхніми рідними така допомога може надаватися за місцем базування мультидисциплінарної команди. Крім того, пакетом передбачена можливість консультування пацієнта/пацієнтки телемедичними засобами.