Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » У яких випадках та в які строки необхідно складати нову програму реабілітації або коригувати існуючу?

У яких випадках та в які строки необхідно складати нову програму реабілітації або коригувати існуючу?

Запитуєте – відповідаємо

Багатьох людей з інвалідністю, які через повномасштабне вторгнення РФ до України виїхали за кордон, турбує питання закінчення дворічного строку, на який була складена їхня індивідуальна програма реабілітації (ІПР), позаяк вважають за необхідне складення нової ІПР що два роки.

Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 757 затверджене Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю.

За змістом Положення індивідуальна програма реабілітації діє на весь строк встановлення інвалідності, водночас до неї в разі потреби вносяться корективи.

Так, пункт 14 вказаного Положення передбачає, що МСЕК або ЛКК під час чергового огляду особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або в порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми переглядає реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою, та за результатами їх перегляду коригує індивідуальну програму або складає нову індивідуальну програму.

Отже, діюча редакція положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю вже не містить вимоги складання нової програми або перегляду реабілітаційних заходів не рідше ніж один раз на два роки, як було до 2022 року.

*******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

D:\РАБОТА\проекти 2023\проект ПІН 2023\пости допомога\Re_ лого проєкт ПІН\NAIU-EU-Access_Frame.png