Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Страховий стаж для пенсії можна докупити

Страховий стаж для пенсії можна докупити

Якщо страхового стажу не вистачає, за бажанням його можна докупити шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Для укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування  потрібно звернутися до податкової за місцем проживання та надати відповідні документи.

Кому доцільно докупити стаж:

▪️громадяни, які працевлаштовані за кордоном, але бажають отримувати пенсію в Україні;
▪️громадяни передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
▪️громадяни з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити суму пенсійних виплат у майбутньому.

💶 Щоб ПФУ зарахував повний місяць стажу, має бути внесена сума не менше, ніж 22% від мінімальної зарплати. Мінімалка наразі становить 8000 грн, а мінімальний страховий внесок – 1760 грн на місяць. Отже, рік майбутнього трудового стажу обійдеться у 21 120 грн.

Як отримати інформацію про страховий стаж

Перевірити інформацію страховий стаж можна на вебпорталі е-послуг ПФУ.

  • Для цього потрібно зайти до особистого кабінету, попередньо зареєструвавшись за допомогою логіна та пароля або за допомогою власного цифрового підпису.
  • В особистому кабінеті у вкладці «Мій страховий стаж» доступна інформація про загальний трудовий стаж, починаючи від 2004 року, та кількість днів роботи по всіх роках і місяцях роботи, за які страхувальник сплатив страхові внески.

*****

Інформацію розміщено в рамках реалізації проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я (SRSHS)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum) за фінансової підтримки USAID.

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.