Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Про страховий стаж для призначення пенсії

Про страховий стаж для призначення пенсії

Питаєте – відповідаємо

Наявність необхідного для призначення відповідного виду пенсії страхового стажу є обов’язковою умовою для реалізації людиною права на отримання пенсії.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Зазначеною статтею 24 вказаного Закону регулюється питання, пов’язане з періодами, з яких складається страховий стаж. Зокрема за визначенням частини другої цієї статті до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, зараховуються, у тому числі:

  • наявний страховий стаж
  • період із дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону

Необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком визначено в статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а пенсії по інвалідності – у статті 32.

Насамкінець рекомендуємо ознайомитися з порядком оформлення пенсії по інвалідності.

******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.