Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Сьогодні Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Сьогодні Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Хвороба Паркінсона – це хронічне захворювання головного мозку, що неухильно прогресує та при якому у пацієнта спостерігаються рухові порушення, підвищений тонус м’язів, порушення мови, тремор у стані спокою, а також – розлади психіки.

Своєчасно розпочате лікування хвороби Паркінсона дозволяє призупинити розвиток захворювання і зберегти якість життя. При перших симптомах хвороби необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, який проведе комплексну діагностику та призначить підтримувальне медикаментозне лікування.

Ліки, які зменшують симптоми хвороби Паркінсона, включені в програму реімбурсації “Доступні ліки”. Це означає, що українці можуть їх отримати безоплатно або з частковою доплатою.

💊 Всього в програмі передбачено шість торгових назв препаратів при хворобі Паркінсона. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa).

📌 Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою, потрібно:

1️⃣ Звернутися до невролога для встановлення діагнозу.

Після встановлення діагнозу лікар складе індивідуальний план лікування та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. На основі плану лікування невролог випише перший рецепт. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт – він так само дійсний в аптеці.

2️⃣ З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”. Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

3️⃣ Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

📌 Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

➡️ через дашборд на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/5w2kbn72. На другій сторінці в меню ліворуч оберіть область або населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.

➡️ зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.