Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Смачна допомога теж потрібна

Смачна допомога теж потрібна

На Житомирщині продовжується реалізація проєкту під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum): «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я». Саме тут до команди кейс-менеджерів проєкту звернулася по допомогу пані Надія, розповівши свою історію.

Не забула Надія Арсентіївна розповісти і про себе. Вона нечуюча, має 3 групу інвалідності. Народилася в с. Макарівка Попільнянського району в родині нечуючих. Прикро, але дівчинка теж не чула. Тому батьки, турбуючись про дитину, віддали донечку на навчання в спеціалізовану школу Житомира. Завдяки чому вона з шести років мала можливість розвиватися, навчилась читати, писати та диктилювати. «Я не знала букв, а в школі навчили вголос вимовляти губами власне прізвище, ім’я та по-батькові. Ось дивіться: мама, папа», — каже пані Надія.

За шкільною партою вона провела дванадцять років, з 1965 по 1978 рік, потім пішла працювати швачкою на підприємство при УТОГ. Улюбленій справі віддала тридцять дев’ять років, нині відпочиває на пенсії. Разом з чоловіком, слабочуючим з інвалідністю 2 групи, народила та виростила двох донечок, тішиться двома онуками та онучкою. З усієї родини Бог поцілував лише онучку, вона чуюча і нині навчається у ліцеї №19 Житомира, хлопчики відвідують ту ж школу, що і бабуся.

«Я дуже хотіла Сертифікат! Рада та вдячна, що отримала, бо з моїми статками допомога потрібна. Дали роздрукований Сертифікат на продукти харчування на суму тисячу гривень. Мені було важливо принести додому: борошно, цукор, вермішель, рис, гречку, пшеничку, овес, олійку. Я зробила бюджетну закупку круп, щоб була їжа взимку. Знаєте, коли купляла, то не могла вгадати на яку суму взяти. Так розігналася, що мусила трошечки добавляти своїх грошей. Дуже приємно було! Коли прийшла з Сертифікатом в АТБ, то працівники вже знали про них і дивились тільки, щоб я брала виключно продукти харчування. Я дуже-дуже дякую команді проєкту за таку допомогу», — каже Надія Бобровнік. При цьому жінка поклала руку на серце, а потім провела нею по животу, її очі радісно засвітились.

Продовжуємо працювати й надалі.

*******

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є від-повідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.