Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Раннє втручання: Підтримка сімей з дітьми з порушеннями розвитку в Україні

Раннє втручання: Підтримка сімей з дітьми з порушеннями розвитку в Україні

Перші роки життя дитини є вирішальними для її подальшого розвитку, і сім’я відіграє ключову роль у формуванні її майбутнього. Проте народження дитини з порушеннями розвитку є значним викликом для батьків, які часто потребують додаткової підтримки.

У 2023 році в Україні народилося близько 34 тисяч дітей з вродженими порушеннями розвитку та складними станами, що виникли в перинатальному періоді. Щоб надати необхідну допомогу таким сім’ям, Міністерство соціальної політики України запроваджує послугу раннього втручання, яка об’єднує медичну, освітню та соціальну підтримку.

На сьогодні в Україні функціонують 47 команд раннього втручання у 16 регіонах, які допомагають понад 2,9 тисячі сімей, включаючи 181 внутрішньо переміщену родину. Раннє втручання передбачає роботу мультидисциплінарних команд фахівців різних сфер, які спільно працюють для забезпечення комплексної допомоги сім’ям.

Для покращення ефективності надання послуги, Мінсоцполітики розпочало експериментальний проєкт щодо договірної форми послуги раннього втручання. Проєкт визначатиме організаційну модель, специфікацію, механізм фінансування, завдання команди, а також вимоги до надавачів послуги.

Цей підхід дозволяє максимально розкрити потенціал дитини, активізувати ресурси сім’ї та підвищити самозарадність батьків. У 2023 році вже підготовлено 16 команд раннього втручання (65 фахівців) із 12 регіонів, а до жовтня 2024 року пройде навчання ще 36 команд (161 фахівець) із 11 регіонів.