Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.
Пройти реабілітацію безоплатно можуть усі пацієнти, які потребують відновлення порушених чи втрачених фізичних навичок та пристосування до нових умов життя після лікування.
Зокрема в межах Програми медичних гарантій передбачено надання медичних послуг з реабілітаційної допомоги дорослим і дітям у стаціонарних умовах. Відповідна реабілітаційна допомога включає, окрім іншого, нейрореабілітацію. Для отримання зазначеної реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах потрібне направлення лікуючого або сімейного лікаря.
Водночас що стосується суто нейрореабілітації, то на сьогодні постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 «Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок» передбачено безоплатне за рахунок коштів Державного бюджету України забезпечення нейрореабілітацією лише учасників бойових дій з особливо тяжким станом здоров’я, яким присвоєно звання Героя України, відповідно до рішень Уряду у кожному окремому випадку персонально.
Принагідно в Україні діє незначна кількість недержавних закладів, які спеціалізуються на нейрореабілітації та надають відповідні послуги за рахунок позабюджених (власних, благодійних, спонсорських) коштів також цивільним особам. Контакти цих закладів можна знайти в інтернеті чи отримати про них інформацію в закладах охорони здоров’я або в лікуючого лікаря.
За більш детальною інформацією про можливості отримання послуг із нейрореабілітації варто звертатися до Міністерства охорони здоров’я України: контакт-центр: 0 800 60 20 19; адреса: 01601, м. Київ, вул. Грушевського 7; Е-адреса: moz@moz.gov.ua.
********
Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.
