Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Повернення в Україну з Чехії: як правильно організувати переїзд?

Повернення в Україну з Чехії: як правильно організувати переїзд?

Якщо Ви плануєте повернутися в Україну назавжди, Ви повинні перед від’їздом відмовитися від тимчасового захисту, наданого вам у Чеській Республіці.

Якщо Ви маєте біометричний паспорт, необхідно прийти до Регіонального центру допомоги Україні. За відсутністю біометричного паспорту Вам потрібно прийти на робоче місце Департаменту притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ.

Відмовитися від тимчасового захисту можна також перебуваючи території України. У цьому випадку потрібно звернутися до відділу Посольства Чеської Республіки в Києві або до Генерального консульства Чеської Республіки у Львові. Із собою необхідно мати документи, які підтверджують, що Вам надано тимчасовий захист.

Також необхідно повідомити лікарняну компанію, яка надавала Вам медичне страхування, про припинення тимчасового захисту. Це можна зробити особисто в їхньому офісі або електронною поштою, або через онлайн-форму в найбільш підходящий для конкретної медичної страхової компанії спосіб.

Водночас необхідно надати документ про закінчення візи та повернути картку страхування.

Із припиненням тимчасового захисту закінчується Ваше медичне страхування в Чехії – припиняється обов’язок сплачувати страхові внески та право на оплату медичних послуг.

Також необхідно повідомити чеську школу, яку відвідувала Ваша дитина, про своє повернення в Україну.

Якщо Ви хочете підтвердити їхнє відвідування школи в Чеській Республіці з метою подальшого визнання в Україні, зверніться до школи про видачу підтвердження.

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine