Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Оновлено перелік лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації

Оновлено перелік лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації

Міністерство охорони здоров’я України оновлює перелік лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, наказ № 279 набуває чинності 27 лютого 2024 р Джерело

Про допомогу:

Наказом МОЗ України від 20.02.2024 р. № 279 затверджено Переліки лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 12 лютого 2024 р.
Документ набуває чинності з 27 лютого 2024 р., з цієї дати втратить чинність наказ МОЗ України від 21.08.2023 р. № 1495, яким було затверджено попередні переліки.
Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що застосовуються при:
• серцево-судинних захворюваннях та цереброваскулярних захворюваннях;
• цукровому діабеті;
• нецукровому діабеті;
• хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів;
• розладах психіки та поведінки, епілепсії;
• хворобі Паркінсона;
• посттрансплантаційному періоді;
• лікуванні болю та наданні паліативної допомоги.

Реєстр складається з 3 розділів:

  1.  Лікарські засоби, крім препаратів інсуліну та комбінованих лікарських засобів – розділ включає 405 позицій лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, з яких 132 відшкодовується повністю.
  2.  Препарати інсуліну – розділ включає 72 позиції препаратів інсуліну вітчизняного та іноземного виробництва, з яких 45 відшкодовуються повністю.
  3. Комбіновані лікарські засоби – розділ включає 9 позицій лікарських засобів іноземного виробництва, які застосовуються при лікуванні хронічних хвороб дихальних шляхів, з яких 7 відшкодовуються повністю. Це такі лікарські засоби: Серетидтм Дискустм, Буфомікс Ізіхейлер, Симбікорт Турбухалер.

Стосовно Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, то він налічує 43 позиції, з яких 2 відшкодовуються повністю. Попередній перелік налічував лише 23 позиції.

Нагадаємо, що реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених Переліку лікарських засобів та Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії.
Враховуючи те, що наказ № 279 набуває чинності 27 лютого 2024 р., то реалізація лікарських засобів та медичних виробів за цінами, передбаченими в наказі № 1495, допускається до 27 березня 2024 р.

Куди звертатися:

Зверніться до лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря), з яким укладено декларацію, та отримайте електронний рецепт. Завітайте до аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки». Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.

Позначки: