Якщо Ви через війну в Україні маєте намір стати біженцем у США, Вас там приймуть на два роки.
У цій державі створено спеціальну програму U4U. Згідно з цією програмою Вам потрібно знайти у США так званого «спонсора», який гарантуватиме Вами проживання (принаймні перший час) та необхідну підтримку. «Спонсором» може бути родич, який проживає у США, або незнайома людина. Інформація про спонсорів розміщується на сайтах організацій або у спеціально створених групах у соціальних мережах.
У США одна з найбільш розвинених систем соціального захисту населення. Федеральні програми дозволяють особам з інвалідністю та іншим категоріям громадян претендувати на низку пільг та субсидій, що дають змогу спростити повсякденне життя.
Види допомог і підтримки
У 2023 році біженцям з України в США доступні такі види допомог і пільги, які діятимуть протягом року після отримання статусу тимчасового захисту:
- Пенсія (розмір у кожному штаті перебування відрізняється). У 2023 році щомісячний мінімальний розмір становить 914 доларів для однієї особи або 1 371 долар для подружжя.
- Фінансова підтримка через тимчасову допомогу нужденним сім’ям (TANF).
- Медичне страхування через «Medicaid».
- Допомога з харчовими продуктами в межах Програми додаткової допомоги в галузі харчування (SNAP).
- Підготовка до пошуку роботи та допомога з працевлаштуванням.
- Курси з вивчення англійської мови.
- Консультації щодо отримання медичної допомоги.
Документи потрібні для оформлення виплат по інвалідності
Для того, щоб подати заяву на оформлення виплат з інвалідності, із собою потрібно мати такі документи:
- паспорт
- форму I-94
- номер Social Security (якщо є)
- інформацію про дохід і наявні заощадження
- інформацію про житлову ситуацію (договір оренди або інформацію про рідних, у кого мешкає заявник)
- інформацію про діагноз, лікування та контакти лікарів
Детальна інформація щодо додаткових документів, які можуть знадобитися під час подання заявки.
Порядок оформлення виплат по інвалідності
У США майже всі державні пенсії та допомоги виплачує організація Social Security Administration або Управління Соціального Страхування.
Для отримання таких виплат Вам потрібно:
- Подати заяву на отримання допомоги по інвалідності до управління допомоги уряду штату або до найближчого управління з переселення біженців.
Список установ у різних штатах.
- заяву можна подати онлайн (тільки англійською мовою) або записатися на прийом для подання заяви за безкоштовним номером: 1-800-772-1213;
- після призначення прийому Вам надійде початковий комплект документів, який допоможе підготуватися до співбесіди для подання заяви на отримання допомоги по інвалідності;
- співбесіда триває близько години.
2. Заповнити додаткові форми:
- Одна форма призначена для збору відомостей про Ваше захворювання та про те, як воно впливає на Вашу здатність працювати.
- Інші форми дають лікарям, лікарням та іншим медичним працівникам, які лікували Вас, дозвіл надсилати внутрішнім профільним організаціям відомості про ваше захворювання.
Обробка заяви триває від трьох до п’яти місяців. Після винесення відомством штату рішення у Вашій справі Ви отримаєте лист із зазначенням розміру допомоги та дати початку її виплати. У разі відхилення Вашої заяви в листі буде роз’яснено причини винесеного рішення, а також процес його оскарження, якщо Ви з ним не погоджуєтеся.
Матеріал створений за підтримки EnableMe Ukraine