Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Міністерство охорони здоров’я України затвердило базові набори для національного Класифікатора функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)

Міністерство охорони здоров’я України затвердило базові набори для національного Класифікатора функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)

Тепер для розповсюджених станів та хвороб будуть використовуватися типові “базові набори”, в яких зібрані саме ті показники, які обов’язково потрібно дослідити і виміряти, щоб правильно розробити план реабілітації людини.

Такі базові набори МКФ будуть описувати стани, з якими фахівці з реабілітації зустрічаються найчастіше, наприклад, черепно-мозкові травми, травми кінцівок, стан після інсульту тощо.

Зараз, коли вже прийнято відповідний наказ Міністерство охорони здоров’я України «Про затвердження рекомендованих наборів доменів за НК 030:2022 “Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я” для опису функціонування пацієнта», почнеться робота над формуванням цих наборів. І через деякий час вони з’являться в Електронній системі охорони здоров’я.

Ознайомитися з текстом наказу можна за посиланням: https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-22012024–107-pro-zatverdzhennja-rekomendovanih-naboriv-domeniv-za-nk-0302022-klasifikator-funkcionuvannja–obmezhennja-zhittedijalnosti-ta-zdorov%e2%80%99ja–dlja-opisu-funkcionuvannja-pacienta

*********

Інформація розміщена в рамках реалізації проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я», який виконується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum). Однією з ключових активностей проєкту є надання послуг з кейс-менеджменту людям з інвалідністю та вразливим верствам населення.

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.