Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Медичне страхування для українців у Чехії: правила користування

Медичне страхування для українців у Чехії: правила користування

Біженці з України, які перебувають у Чехії на основі тимчасового захисту мають право на безкоштовне медичне страхування. Дізнайтеся детальніше, як отримати карту страховки та продовжити термін дії

Тимчасовий захист у Чехії гарантує українцям основні соціальні права, зокрема й медичне страхування. Видана минулого року віза тимчасового захисту, чинна до 31 березня 2023 року, тож усі біженці мають його продовжити. Українці почали цікавитися, чи потрібно окремо звертатися до установ для переоформлення медичного страхування. Читайте далі, які кроки потрібно зробити.

Наявність медичного страхування залежить від чинності статусу тимчасового захисту. Як тільки його продовжать, біженець буде застрахованим й отримає нову картку страхування.

Наголошуємо, термін дії державного страхування дорівнює строку тимчасового захисту.

Як отримати картку страхування?

Через 5 робочих днів після пролонгації тимчасового захисту подайте відповідну заяву онлайн на сайті Державної медичної страхової компанії. OAMP (Департамент міграційної політики й міжнародної охорони) перевірить дані, й після цього заявник зможе завантажити картку страхування на гаджет чи роздрукувати її.

Оформити нову картку можна під час особистого візиту до відділення VZP. Візьміть з собою поточну картку страхування й документ про продовження тимчасового захисту.

Обов`язково повідомте страхову компанію, як за вас будуть сплачувати внески. Це необхідно зробити протягом 150 днів з моменту отримання тимчасового захисту в Чехії. Не сповістивши страховика, біженець ризикує отримати борг у системі медичного страхування, який зростатиме з кожним днем.

Корисні контакти для біженців у Чехії

Відповіді на ваші запитання ви можете отримати, звернувшись на гарячу лінію за телефоном 952 222 222. 

Додатково рекомендуємо слідкувати за новинами на сайті pomocukrajine.vzp.cz– тут публікують важливу інформацію й оновлення.

Пільги, які надає тимчасовий захист

Українці, які прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року, отримали тимчасовий захист. Цей статус дозволяє українцям:

• Знаходитися в країні протягом року;

• користуватися медичними послугами;

• мати доступ до освітньої системи;

• легально працювати.

Нагадаємо! Термін дії тимчасового захисту в деяких біженців закінчиться 31 березня 2023 року. Для того, щоб його продовжити потрібно переоформити документи. Як це зробити – читайте у нашому матеріалі.