Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Коли в 2024 році підвищеться мінімальний розмір пенсії

Коли в 2024 році підвищеться мінімальний розмір пенсії

Частиною восьмою прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом із здійсненням щорічної індексації пенсій, передбаченої частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Таким чином у 2024 році підвищення мінімального розміру призначених пенсії до 2361 грн (прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) відбудеться з березня 2024 року. З січня
2024 року новий прожитковий (2361 грн) застосовується для пенсій, які будуть призначатися з поточного року, та для проведення перерахунку по мінімальній заробітній платі пенсій донорам.

Зверніть увагу, що мова йде про пенсії, а не про державні соціальні допомоги згідно з законами України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю». Мінімальні розміри цих допомог підвищені з початку року.

********

Інформацію розміщено в рамках Проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM).

Позначки: