Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інформація для біженців у Великобританії на 2023 рік

Інформація для біженців у Великобританії на 2023 рік

Для того, щоб в’їхати до Великобританії, необхідно мати дозвіл на в’їзд: візу або лист від Міністерства внутрішніх справ з дозволом на в’їзд.

У країні спрощена система отримання візи для українців.

🤲В’їзд до Великобританії

Якщо у вас є родина у Великобританії (UkraineFamilyScheme)

Сімейна схема в Україні дозволяє Вам приїхати до Великобританії або залишитися на довше, якщо Ви є членом сім’ї:

Член Вашої родини, який проживає у Великобританії, має бути одним із таких:

  • член вашої найближчої родини
  • член вашої великої родини
  • подружжя або цивільний партнер, неодружений партнер, дитина, батько чи наречений(а) або запропонований цивільний партнер члена Вашої великої родини

Ви повинні надати копію офіційного документа, який підтверджує ваші родинні стосунки, якщо Ви в змозі, наприклад, свідоцтво про шлюб або народження.

Ви можете подати заявку, якщо не можете надати ці документи. Ви повинні пояснити, чому Ви не можете надати їх, коли подаєте заявку, наприклад, якщо Вам довелося залишити всі документи в Україні.

Найближчі родичі

Найближчим членом родини є ваш або член вашої сім’ї, який проживає у Великобританії:

  • дружина або цивільний партнер
  • неодружений партнер (ви повинні жити разом у стосунках не менше 2 років)
  • дитина до 18 років
  • батько (якщо вам менше 18 років)
  • наречений(а) або запропонований цивільний партнер

Члени розширеної родини

Розширений член сім’ї – це член Вашої сім’ї, який проживає у Великобританії:

  • батько (якщо вам більше 18)
  • дитина старше 18 років
  • дідусь і бабуся
  • онука або онука вашого партнера
  • брат або сестра
  • тітка чи дядько
  • племінниця або племінник
  • двоюрідний брат
  • свекруха або свекор
  • бабуся та дідусь
  • шурин чи невістка

Якщо член Вашої сім’ї, який проживає у Великобританії, є Вашим подружжям (або членом розширеної сім’ї), цивільним партнером, нареченим (нареченим) або запропонованим цивільним партнером, стосунки повинні початися до 1 січня 2022 року.

Інші члени сім’ї розглядатимуться за виняткових обставин.

З цією візою Ви можете перебувати у Великобританії до 3 років.

Заявка безкоштовна.

Ви зможете жити, працювати, навчатися та вимагати допомоги у Великобританії.

Якщо Вам потрібна будь-яка допомога, зверніться до відділу віз та імміграції Великобританії.

Телефон: + 44 808 164 8810 (виберіть варіант 1). Дзвінки безкоштовні.
 Режим роботи: з понеділка до п’ятниці з 9°° до 17³°
 Заявку в програму Ukraine Family Scheme можна подати онлайн.

Якщо у вас не має родини у Великобританії

Схема спонсорства в Україні (HomesforUkraine)

Якщо у Вас немає родини у Великобританії, Ви можете подати заявку на участь у програмі спонсорства в Україні.

Ця схема дозволяє людям і організаціям у Великобританії (спонсорам) привозити українців та членів їхніх сімей до Великобританії за схемою Homes for Ukraine.

Якщо у Вас є спонсор, Ви можете:

  • приїхати до Великобританії на термін до 3 років
  • працювати у Великобританії
  • отримати доступ до державних послуг і отримати пільги

Кожен повинен оформляти окрему заявку, навіть діти, які подорожують з членом сім’ї.

Ваш спонсор має бути:

  • названий спонсор, який може забезпечити проживання мінімум на 6 місяців
  • уряд Шотландії
  • уряд Уельсу

Заявки на Шотландію та Уельс раніше могли розглядатися за схемами суперспонсорів, у яких уряди цих країн виступають безпосередньо як спонсори. Однак ці схеми суперспонсорства наразі призупинено, тому заявки розглядатимуться відповідними органами в кожному окремому випадку.

Заявка безкоштовна.

Щоб подати заявку на участь у програмі спонсорства в Україні, Ви повинні бути українцем або найближчим членом родини громадянина України, який отримав дозвіл за програмою спонсорства Homes for Ukraine, або подає заявку на участь у програмі спонсорства Homes for Ukraine.

Ви також повинні:

  • проживати в Україні станом на 1 січня 2022 року або безпосередньо перед нею (включно з тими, хто виїхав з України на цей момент)
  • перебувати за межами Великобританії
  • мати відповідного спонсора у Великій Британії, або Ви можете вибрати уряд Шотландії чи Уельсу своїм спонсором

Заявку можна подати онлайн.

Візові центри

Вам потрібно буде сфотографуватись і взяти відбитки пальців у візовому центрі (VAC) як частину Вашої заяви. У дітей віком до 5 років не зніматимуть відбитки пальців, але їм все одно потрібно буде записатися на прийом у VAC і зробити цифрову фотографію.

Візовий центр (VAC) у Києві відкритий для біометричних реєстрацій та сканування документів для подання заяв на візу до Великобританії. Записи на біометричну реєстрацію будуть обмежені.

Якщо Вашу заявку на візу прийнято, Вам потрібно буде поїхати до VAC у Варшаві з дійсним закордонним паспортом, щоб отримати візову віньєтку.

Для отримання додаткової інформації, включно з годинами роботи та записом на зустріч, відвідайте веб-сайт TLS.

З цією візою Ви зможете перебувати у Великобританії до 3 років.

Інші візи, на які можна подавати документи

Ви можете подати заявку на відвідування, роботу, навчання або приєднання до сім’ї у Великобританії.  Перевірте, які візи доступні.

Вам потрібно буде заповнити онлайн-форму заявки. Ви отримаєте контрольний номер GWF. Ви можете використати це, щоб записатися на прийом у візовий центр, щоб взяти відбитки пальців і сфотографуватися.

При оформленні заявки на візу необхідно мати закордонний паспорт, якщо ж він відсутній – заявка також може бути подана, однак необхідно письмово пояснити причину відсутності документа.

Карантинні обмеження, пов’язані з епідемією COVID-19, у Великій Британії зняті з 18 березня 2022 р., тобто ні сертифікат, ні тести, ні самоізоляція не потрібні.

Коли Ви прибудете до Сполученого Королівства, покажіть свою візу або лист-дозвіл і паспорт офіцеру прикордонної служби.

В Англії, Шотландії та Уельсі Ви можете отримати безкоштовний подальший проїзд потягом, автобусом, міжміським автобусом або трамваєм із головного аеропорту чи порту, куди Ви прибули. Щоб мати право, Ви повинні подорожувати протягом 48 годин після прибуття до Великобританії.

Ви можете отримати безкоштовний проїзд поїздом або автобусом у Північній Ірландії протягом 7 днів після прибуття.

💶Отримання фінансової допомоги

Ви можете отримати одноразову виплату в розмірі 200 фунтів стерлінгів на людину, коли прибудете до Великобританії, якщо у Вас є віза Homes for Ukraine. Щоб отримати це, зверніться до міської ради, де ви проживаєте.

Ви також можете подати заявку на універсальний кредит. Це – допомога, яка виплачується щомісяця, якщо Ви не маєте роботи, не можете працювати або маєте низький дохід. Сума, яку Ви отримаєте, залежить від того, чи є у Вас дитина та чи потрібна допомога з оплатою житла.

Ви можете відкрити банківський рахунок у Великобританії, щоб отримувати виплати. Якщо Ви не можете відкрити банківський рахунок у Великій Британії, Ви все одно можете отримати пільги, але Вам доведеться отримати свої пільги особисто та взяти з собою документ, що посвідчує особу.

Якщо у вас є діти

Ви можете подати заявку на отримання допомоги на дітей, якщо з Вами є одна або більше дітей у Великобританії. У разі успіху Ви отримаєте 21,80 фунтів стерлінгів на тиждень на свою старшу або єдину дитину та 14,45 фунтів стерлінгів на кожну наступну дитину.

Ви також можете отримати допомогу в оплаті догляду за дитиною, якщо Ваша дитина ще не ходить до школи. Ви можете подати заявку на місце в школі, коли Вашій дитині виповниться 4 роки.

♿️💶Виплати за інвалідністю

Люди з інвалідністю можуть отримати таку допомогу:

  • Допомога на проживання з інвалідністю для дітей (DLA) – це допомога для дітей віком до 16 років, щоб допомогти покрити додаткові витрати, спричинені тривалим поганим здоров’ям або інвалідністю.
  • Допомога по інвалідності для дорослих – оплата особистої незалежності (PIP) поступово замінює DLA для дорослих з тривалим захворюванням або інвалідністю. Якщо Ви досягли державного пенсійного віку, Ви можете подати заявку на отримання допомоги на відвідування (Attendance Allowance).
  • Виплата особистої незалежності (PIP) – це допомога для людей віком від 16 років і старше, які не досягли пенсійного віку. Це може допомогти з додатковими витратами, спричиненими тривалим поганим станом здоров’я або інвалідністю.
  • Допомога на відвідування (Attendance Allowance) – це допомога для людей, які досягли державного пенсійного віку або старші, мають інвалідність і потребують допомоги, яка б доглядала за ними.
  • Допомога на працевлаштування та підтримку (ESA) – якщо Ви не можете працювати через хворобу або інвалідність.
  • Допомога на догляд (Carer’s allowance) – це додаткові гроші, щоб допомогти Вам доглядати за людиною, яка потребує значного догляду (якщо Ви доглядаєте за кимось більше 35 годин на тиждень).

Докладніше про всі види допомоги при інвалідності.

Якщо Вам 66+ років

Ви можете подати заявку на пенсійний кредит, щоб отримувати додаткові гроші щотижня.

У Північній Ірландії існують інші вказівки щодо отримання пенсійного кредиту.

Отримання біометричного дозволу на проживання (BRP)

У Вашому листі дозволі буде вказано, чи потрібно Вам отримати біометричний дозвіл на проживання (BRP) і де його отримати, коли Ви прибудете до Великобританії.

Вам потрібно отримати його протягом 10 днів після прибуття або до дати закінчення терміну дії візи (залежно від того, що настане пізніше).

BRP – це картка з Вашим міграційним статусом. Ви можете використовувати його, щоб підтвердити своє право на навчання та вимагати будь-яких пільг, на які Ви маєте право.

🏠Житлові питання

Ви можете жити з членами сім’ї, спонсорами або у своїй власності.

Якщо Ви хочете жити у власній нерухомості, Ви можете шукати на веб-сайтах зі списком нерухомості або звернутися до місцевих агентів здачі в оренду.

Ресурси для оренди нерухомості:

Rightmove,Zoopla – сайти для пошуку квартири/будинку, з агенціями. У Zoopla є зручний додаток з пошуком на карті, а також опція Travel-time, завдяки якій можна перевірити час поїздки від вибраного місця до Ваших об’єктів (робота, школа).

Openrent,Gumtree – сайти з пропозиціями від власників житла напряму (лендлордів).

Facebook групи по містам, наприклад,Nottingham Accommodation & Halls – Flats / Housing, або Sheffield Apartment Rentals, Houses, SubletsandRooms тощо.

Основні документи при оренді житла, які повинні бути підписаними:

Договір оренди, Опис майна, Показники лічильника, Контактна інформація, Practice Code.

Документи, які Вам має надати орендодавець:

Копію посібника «Як орендувати: контрольний список для оренди в Англії» у друкованому вигляді або, якщо Ви згодні, електронною поштою у вигляді вкладення у форматі PDF, Сертифікат газової безпеки, Депозитні документи, (НЕ давайте депозит на руки, використовуйте захищені шляхи внесення депозиту), Сертифікат енергоефективності.

Основні документи при оренді житла, які повинні бути підписаними:

Договір оренди, Опис майна, Показники лічильника, Контактна інформація, Practice Code.

Документи, які Вам має надати орендодавець:

Копію посібника «Як орендувати: контрольний список для оренди в Англії» у друкованому вигляді або, якщо ви згодні, електронною поштою у вигляді вкладення у форматі PDF, Сертифікат газової безпеки, Депозитні документи, (НЕ давайте депозит на руки, використовуйте захищені шляхи внесення депозиту), Сертифікат енергоефективності.

👩‍💼Працевлаштування

Українці, які приїхали у Великобританію по одній зі схем для біженців, автоматично мають право на роботу. Проте, якщо Ви хвилюєтесь, можете перевірити це право тут.

Пошук роботи рекомендуємо розпочати з офіційногосайту Уряду Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії. Також Дія.Бізнес склали список сайтів та ресурсів для пошуку роботи у Великій Британії.

Якщо не вдасться знайти роботу самостійно, можна звернутись до агенцій, які допомагають із пошуком роботи в країні.

При офіційному працевлаштуванні гроші будуть надходити на Ваш банківський рахунок. Податки сплачує роботодавець.

Перелік сервісів для пошуку роботи:

TheGuirdian теж публікує різні вакансії та навіть залишає поради з приводу роботи. Їх Ви можете знайти у розділі «Поради щодо кар’єри».

Працевлаштування людей з інвалідністю

Коли Ви шукаєте роботу, шукайте в оголошеннях і формах заяв символ «впевнена особа з інвалідністю».

Цей символ означає:

  • роботодавець прагне приймати на роботу осіб з інвалідністю
  • Вам гарантовано пройдуть співбесіду, якщо Ви відповідаєте основним умовам роботи

Дізнайтеся про роботу у вашому районі в місцевому центрі зайнятості.

👩‍🏫Шкільне навчання у Великобританії

Якщо у Вас є діти віком від 4 до 16 років, Ви можете претендувати на місце в школі. Зв’яжіться з місцевою радою, де ви проживаєте , щоб дізнатися, у яких школах ще є місця та як подати заявку на «зарахування на рік».

Вас можуть притягнути до юридичної відповідальності або виписати Вам штраф, якщо Ваші діти не відвідують школу або Ви не навчаєте їх у домашніх умовах.

Дітей-переселенців зараховують у школи тих громад, в яких вони зареєстровані. Щоб зареєструвати дитину в школі, один з батьків або опікунів повинен подати заяву в заклад освіти.

До заяви потрібно додати:

  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу
  • оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о

В умовах воєнного стану батькам дитини-переселенця необхідно надати закладу освіти один із документів:

  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
  • довідку про звернення за захистом в Україні
  • посвідчення біженця
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист

Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження, вона зараховується до закладу освіти без нього.

Керівник школи зобов’язаний невідкладно поінформувати про це орган опіки і піклування, щоб сприяти оформленню свідоцтва.

Діти та молоді люди з особливими освітніми потребами та інвалідністю (SEND)

Більшість шкіл та коледжів зобов’язані ідентифікувати та задовольняти потреби дітей з особливими освітніми потребами та інвалідністю.

У Англії місцевий муніципалітет може запропонувати додаткову підтримку та інформацію.

🩺Медичне обслуговування

Ви повинні зареєструватися в лікаря NHS (відомого як GP) для вирішення повсякденних проблем зі здоров’ям.

Ви можете безкоштовно користуватися NHS, включно з лікарнями NHS. Вас можуть попросити показати штамп у Вашому паспорті або BRP. Вам не потрібно сплачувати додатковий збір за імміграційне здоров’я.

Також працюють лікарі приватної практики за своїми тарифами.

Якщо у Вас виникла критична ситуація, потрібна негайна медична допомога в невідкладних станах (загроза життю) зателефонуйте за номером 999, щоб викликати швидку допомогу. Також у містах є цілодобові пункти прийому громадян у термінових, але не критичних станах – переломи, ураження тощо. У таких центрах проводять первинну діагностику небезпеки стану, а потім направляють до спеціалізованого лікаря для надання рекомендацій щодо лікування.

Місцеві центри екстреної допомоги

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine