Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Хто з власників транспортних засобів може використовувати знак «Водій з інвалідністю»?

Хто з власників транспортних засобів може використовувати знак «Водій з інвалідністю»?

Запитуєте – відповідаємо

Хто з власників транспортних засобів

може використовувати знак «Водій з інвалідністю»?

Питання використання знаку «Водій з інвалідністю» на транспортних засобах врегульоване Правилами дорожнього руху (ПДР).

Зокрема в підпункті Д пункту 2.1 ПДР зазначається, що в разі встановлення на транспортному засобі розпізнавального знаку «Водій з інвалідністю» водій повинен мати при собі документ, що підтверджує його інвалідність або інвалідність пасажира (крім водіїв з явними ознаками інвалідності або водіїв, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Правила не містять обмежень щодо груп інвалідності для водіїв чи пасажирів.

Отже, люди з інвалідністю I, II, та IIII груп усіх нозологій можуть використовувати цей знак за наявності документів, які підтверджують відповідний статус.

Водночас у правилах відсутній конкретний перелік документів, які можуть підтверджувати інвалідність.

Тому до таких документів можуть належати: пенсійне посвідчення, посвідчення про призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, довідка МСЕК та інші документи, які підтверджують відповідний статус.

Детально про документи, які підтверджують статус людини як особи з інвалідністю.

Що стосується явних ознак інвалідності, ПДР також не містять конкретних вказівок, які це можуть бути ознаки. Тому краще завжди мати з собою відповідні документи.

Важливо знати, що в разі зупинки чи стоянки транспортних засобів на вимогу пасажира в місцях, де дозволено зупинку, стоянку чи паркування лише водіям, які перевозять пасажирів з інвалідністю, на вимогу поліцейського пасажир зобов’язаний пред’явити документи, що підтверджують інвалідність (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

*********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.