Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Доступні гінекологічні послуги для жінок на Житомирщині

Доступні гінекологічні послуги для жінок на Житомирщині

Нещодавно на базі Житомирської міської лікарні №1 відбувся круглий стіл, під час якого говорили про проблеми надання якісних медичних послуг жінкам під час війни. Також відбувся день відкритих дверей в гінекологічному кабінеті безбар’єрного доступу. Кейс менеджер проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» з особливою зацікавленістю оглянула реконструйоване відділення надання екстреної медичної допомоги та гінекологічне відділення.

20 гінекологічних доступних кабінетів вже успішно функціонують у шести областях України, зокрема у Житомирській області їх чотири – у Житомирі, Бердичеві, Звягелі та Коростені.  Кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів, і облаштовано сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб жінок з інвалідністю.

В них, за потреби, можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно усі без виключення жінки, в тому числі і жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і ті, що постраждали від гендерно-обумовленого насильства.

Варто згадати про зміни, які відбулись за останні роки в міській лікарні №1 ЖМР. Відділення екстреної медичної допомоги та гінекологічне відділення мають зручності, гарні ремонти, естетичний вигляд та доступність, а нещодавно оновлений гінекологічний кабінет має нове крісло – трансформер, кольпоскоп, кушетку, ноутбук тощо.

Нагадаємо, що у м. Житомир медичну допомогу в гінекологічному кабінеті, пристосованому для жінок з інвалідністю, можна отримати цілодобово в Житомирській міській лікарні № 1 (пологове відділення) за адресою: вулиця Велика Бердичівська, 70. Крім цього працює щоденна  телефонна лінія підтримки з питань жіночого здоров’я 3033 (з 9:00 до18:00), де можна отримати первинну інформацію від фахівців з репродуктивного здоров’я.

Проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).

******

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.