Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Які медичні послуги доступні українським біженцям у Франції та як їх отримати?

Які медичні послуги доступні українським біженцям у Франції та як їх отримати?

Українці, які отримали тимчасовий прихисток до Франції, мають право на безкоштовне лікування та медичну страховку, можуть безкоштовно користуватися послугами багатьох лікарів, навіть фахівців вузького профілю, викликати швидку допомогу та отримувати ліки на території Франції.

Як записатися на прийом до лікаря?

Французькі лікарі працюють у державних лікарнях, медичних центрах або мають власну приватну практику.

Передусім Вам необхідно вибрати загального лікаря або педіатра, з яким можна укласти договір про лікування. Це забезпечить можливість потрапити до лікаря навіть за наявності великої черги.

Для запису на прийом можна звернутися до реєстратури закладу, за телефоном або онлайн. У разі, якщо Ви не володієте французькою мовою, рекомендується користуватися послугами перекладача.

Також Вам потрібно мати з собою документи і страховку. Крім того, у Вас запитають адресу та номер телефону у Франції.

Під час першого візиту до лікаря загальної практики Вас розпитають про проблеми зі здоров’ям, визначать необхідні аналізи та дослідження, а також призначать подальше лікування або направлення до вузькопрофільного фахівця. Лікар може порекомендувати, до кого саме чи до якого медичного центру краще звернутися, але не вказувати цю інформацію у медичному направленні.

Медичне направлення не потрібне, якщо Ви звертаєтеся за невідкладною допомогою та для консультацій у:

  • офтальмолога
  • гінеколога
  • педіатра
  • сімейного лікаря
  • психіатра та нейропсихіатра для дітей віком від 16 років

Як отримати медичну страховку?

Біженці з України, які отримали статус тимчасового захисту, мають право на медичне страхування Assurance Maladie в рамках універсальної системи охорони здоров’я (Puma) та додаткове солідарне медичне страхування (CSS) на 12 місяців.

Страхування покриває витрати на:

  • Медичний огляд, лікування, медикаменти
  • Обстеження
  • Послуги стоматолога, включно з коронками та пломбами
  • Зубні протези
  • Окуляри
  • Психологічну та медичну допомогу
  • Слухові апарати та прилади

Консультації лікарів, які не визнані медичною страховкою, оплачуються пацієнтом. До таких фахівців належать дієтолог, остеопат тощо. Також страховий поліс не покриває витрати на імпланти, брекети та вініри. Водночас діти віком до 16 років мають право отримати брекети безкоштовно. Для цього потрібно окремо записатися до ортодонта та отримати направлення.

Для отримання медичного страхування українські громадяни, що в’їхали після початку війни з росією, повинні мати документ, який підтверджує їх тимчасовий захист. Цей документ можна отримати в префектурі, де зазвичай є представник організації, яка займається медичним страхуванням. Після оформлення документа його надішлють на Вашу поштову адресу протягом тижня.

Як користуватись медичною страховкою?

Щоби отримати безкоштовне медичне обслуговування, важливо брати з собою страховий поліс щоразу, коли відвідуєте лікарів. У деяких клініках також потрібно пред’являти вид на тимчасове проживання.

Витрати з медичного обслуговування бере на себе фонд державного страхування.

Коли Ви записуєтесь до лікаря, необхідно перевірити принцип оплати роботи спеціаліста, зазначений як «secteur».

Послуги лікарів із «secteur 1» оплачує фонд страхування, а от медичне обслуговування з позначкою «secteur 2» може мати додаткові цінники, особливо це стосується фахівців вузького профілю.

Що робити, якщо немає страховки?

У Франції є певні медичні послуги, на які можна розраховувати без страхування, наприклад, отримання невідкладної допомоги. Для цього Вам не потрібний страховий поліс та довідка про тимчасовий прихисток. За потреби ви можете звернутися до найближчої державної лікарні. З собою необхідно мати лише документ, що засвідчує особу, наприклад, український паспорт.

В екстрених випадках Ви також можете отримати медичну допомогу в міжнародних організаціях «Лікарі без кордонів» та «Червоний хрест».

Як викликати швидку допомогу?

Невідкладна допомога – 112

Медична допомога для осіб з порушеннями слуху – напишіть SMS на номер 114. У відповідь пацієнтові надійдуть повідомлення з контактами потрібної служби.

Екстрена швидка допомога (наприклад, при інфаркті та інших гострих ситуаціях) – 15 SAMU (Service d’Aide Médicale d’Urgence).

Медичну допомогу також можуть надавати працівники поліції – 17, та пожежники – 18.

Як отримати ліки?

Зазвичай ліки у Франції доступні лише за рецептами, для чого Вам потрібен буде візит до лікаря загальної практик.

У рецепті має бути прописане дозування та тривалість прийому або кількість штук в пакуванні.

Якщо Ви тільки в’їхали в країну та не встигли оформити документи і страховку, Ви можете отримати рецепт на потрібні медикаменти в пунктах «Червоного хреста». Зазвичай представників цієї організації можна знайти в центрах допомоги біженцям з України. Вони також можуть проконсультувати Вас у разі виникнення запитань і виписати рецепт на потрібні медикаменти. За цим рецептом ліки повинні відпускати безкоштовно, але на практиці не всі аптеки дотримуються цього правила.

Щоб отримати ліки безкоштовно, візьміть із собою в аптеку страховий поліс та рецепт. Зараз більшість ліків для біженців з України є безкоштовними. Лише деякі додаткові вітаміни потрібно оплачувати.

Корисні контакти для українських біженців

Перелік медичних працівників

Адреси медичних центрів Франції

Запис на консультацію до лікаря:

doctolib.fr

allodocteur.fr

maiia.com

Відеоконсультації з лікарем (перед прийомом потрібно вказати номер страхування)

Перелік лікарів, які розмовляють англійською

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine

Позначки: