Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Чи пристосовані наші пункти перетину кордону для людей з інвалідністю?

Чи пристосовані наші пункти перетину кордону для людей з інвалідністю?

В жовтні дітей з інвалідністю КУ ЦКРОІ «Допомога життю» Мамаївської селищної ради запросили на тижневий захід, який провела організація “Kreisau Initiative e.V” через Erasmus+ фундації Кшижова у Польщі.

Це була велика подія для дітей, разом із батьками вони ретельно готувалися до поїздки, завчасно купили квитки, зробили страховку, зібрали валізи та вирушили в подорож.

Проте група зіткнулась із проблемою, адже простояла на кордоні 15 годин.

Ось, що розповідає Людмила Крєстьяннікова, координаторка Мамаєвської громади Чернівецької області Міжнародного проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні».

“Ми їхали до Польщі понад 37 годин. З яких 15-ть ми стояли на кордоні.  З 24 по 25 жовтня кордон був суцільним затором у якому перебували і легкові автомобілі і рейсові автобуси. Ми не претендували на якісь особливі привілеї. Як і всі інші пасажири, наші молоді люди, які пересуваються за допомогою асистивних технологій, виходили щоразу на огляд митних служб, давали свої валізи на перевірку, чекали на відкриття вбиральні для людей з інвалідністю, відповідали на запитання перевезення заборонених речей. Але ми сподівалися у визначений час прибути на місце призначення, адже нас повинен був забрати інший автомобіль, який би доправив нас до кінцевої зупинки. Ми знали про зелені коридори, але нам сказали, що тут всі однакові. Всіх пасажирів обурювало ставлення до людей з інвалідністю, однак це ніяк не вплинуло на ситуацію”.

Проблема доступності пунктів перетину кордону для людей з інвалідністю залишається гострою та потребує негайного вирішення. Ця історія підкреслює важливість створення умов, які враховують потреби всіх категорій громадян. Зокрема, необхідно впровадити спеціальні «зелені коридори» для людей з інвалідністю, забезпечити наявність доступних санітарних кімнат, спростити процедури огляду та скоротити час очікування. Облаштування пунктів перетину кордону відповідно до принципів інклюзії не лише підвищить комфорт і гідність подорожей, а й стане проявом поваги до прав людей з інвалідністю та сприятиме їхній активній участі в житті суспільства.

Олександра Перькова

Комунікаційна менеджерка проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні».