Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Черговий візит партнерів по Консорціуму ACCESS до Дніпра

Черговий візит партнерів по Консорціуму ACCESS до Дніпра

Минулого тижня відбувся візит партнерів по Консорціуму ACCESS, зокрема Благодійного Фонду «Право на захист» та ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) до Дніпропетровського обласного об’єднання людей з інвалідністю «Творчість» (далі – Громадська організація «Творчість») з метою ознайомлення з діяльністю організації, спілкування з її членами, виявлення та вирішення коло проблем, які виникають під час війни.

Громадська організація «Творчість» об’єднала сотні людей з інвалідністю та людей похилого віку, які є однією з найбільш вразливих категорій населення під час війни. Вони стикаються з багатьма ускладненнями та викликами, які значно погіршують їхнє життя. Зокрема, це:

 • Відсутність спеціалізованого транспорту для евакуації.
 • Ризики потрапляння під обстріли або інші небезпеки через обмеженість у пересуванні.
 • Відсутність доступу до необхідних медичних послуг та ліків.
 • Недоступність гуманітарної допомоги через бар’єри у пересуванні.
 • Недостатність спеціальних засобів, таких як підгузки, інвалідні візки, спеціалізовані ліжка тощо.
 • Високий рівень стресу та тривоги через небезпеку та невизначеність.
 • Погіршення психічного здоров’я через ізоляцію та втрату звичних соціальних контактів.
 • Відсутність доступу до психологічної підтримки та терапії.
 • Обмежений доступ до інформації та комунікаційних засобів.
 • Відсутність можливостей для участі у соціальному та культурному житті.
 • Труднощі у доступі до юридичної допомоги та захисту прав.
 • Проблеми з документами, необхідними для отримання допомоги та соціальних виплат.

Для вирішення цих проблем необхідна комплексна підтримка та допомога від держави, громадських організацій, благодійних фондів та міжнародних партнерів.

В рамках проєкту НАІУ вже надала гуманітарну допомогу членам Організації у вигляді гігієнічних наборів, правничої та грошової допомоги.

За час тривалого спілкування з членами Організації було запропоновано з боку Консорціуму ACCESS, зокрема Благодійного Фонду «Право на захист» проведення його працівниками на постійній основі раз у тиждень сеансів арт-терапії, а також запропоновано проводити по мірі необхідності зустрічі з юристом для сприяння вирішення складних питань, які не вирішуються вже тривалий час. Перша така зустріч запланована на першу декаду липня.

Також запропоновано членам Організації в разі необхідності послуги «Соціального таксі» до лікарень, органів соціального забезпечення або інших державних установ.

Крім того, за рахунок коштів Благодійного Фонду «Право на захист» найбільш нужденним членам організації безкоштовно надано 30 наборів засобів гігієни.

Дякуємо партнерам. Спільні зусилля сприятимуть покращенню умов життя людей з інвалідністю та їх інтеграції у суспільство навіть в умовах війни.

Слідкуйте за нашими новинами.

Захід відбувся в рамках Проєкту “Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансування Європейського Союзу.