Війна принесла нові виклики для України, серед яких – збільшення кількості людей з інвалідністю, які потребують якісної реабілітації. Особливо важливою є постійна реабілітаційна допомога дітям з інвалідністю. У Міжнародний день людей з інвалідністю розповідаємо про державні реабілітаційні установи Міністерства соціальної політики України, які надають безкоштовну допомогу дітям і дорослим з інвалідністю.
Центр реабілітації «Пролісок»
Цей центр пропонує комплексну підтримку для дітей з інвалідністю через інтерактивну арт-терапію, логопедичні заняття, фізичну терапію та інші програми. У 2023 році понад 300 дітей отримали реабілітаційні послуги в «Проліску», серед яких внутрішньо переміщені особи.
Центр комплексної реабілітації «Промінь»
Один із провідних центрів для дітей до 18 років, де впроваджено сучасні технології, включаючи роботизовану механотерапію G-EO EVOLUTION, апаратну терапію зору, а також курси гідрокінезотерапії.
Центр реабілітації «Мрія» (Миколаїв)
Установа надає послуги з ранньої, фізичної, педагогічної та професійної реабілітації. Попри складнощі, пов’язані з війною, центр допоміг понад 800 дітям у 2023 році.
Центр комплексної реабілітації «Галичина»
Перший в Україні центр, що розробив нові методи реабілітації, зараз займається реабілітацією військовослужбовців, які постраждали внаслідок війни. Центр щороку проводить реабілітацію до 300 осіб.
Реабілітаційний центр «Донбас – Прикарпаття»
Центр було релоковано з Краматорська до Івано-Франківської області. Сьогодні установа пропонує фізичну, соціальну, психологічну та медичну реабілітацію для дорослих і дітей.
Центр реабілітації «Поділля» (Вінниця)
Єдиний в Україні центр, де пропонують комплексну реабілітацію для людей з порушеннями зору та вчать користуватися кріслами колісними. Установа також активно працює з ветеранами та внутрішньо переміщеними особами.
Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
Розташований у с. Лютіж, центр щороку обслуговує понад 1000 осіб. У 2023 році тут оновили обладнання, серед якого унікальні тренажери для фізичної терапії.
Як отримати реабілітацію?
Для безкоштовної реабілітації необхідно:
- Ознайомитися з послугами центрів.
- Надіслати документи (висновок МСЕК/ЛКК та індивідуальну програму реабілітації).
- Подати заяву до місцевого управління соціального захисту.
- Отримати направлення і пройти курс реабілітації.
Детальніше про послуги кожного центру та процедуру реєстрації можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.
************
Інформація підготовлена в рамках Проєкту «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень у відновленні та створенні доступного середовища», який реалізується Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) у співпраці з Організацією людей з інвалідністю Данії (DPOD).