Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності

Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності

Міністерство економіки України спільно з Програмою розвитку ООН підготували методичні рекомендації «Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності». Документ стане корисним інструментом для операторів протимінної діяльності, які прагнуть зробити свої команди більш інклюзивними.

Що включають рекомендації?

У методичних рекомендаціях зібрано ключові поради, зокрема:

  • підходи до рекрутингу людей з інвалідністю;
  • рекомендації щодо організації робочого простору;
  • приклад опитувальника для визначення потреб працівників.

Документ покликаний сприяти інтеграції людей з інвалідністю у сферу гуманітарного розмінування. Як зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний:

«Люди з інвалідністю можуть зробити значний внесок у протимінну діяльність. Часто це ветерани чи цивільні, які мають унікальний досвід, що допоможе зробити розмінування ефективнішим».

Чому це важливо?

Залучення людей з інвалідністю є частиною Національної стратегії протимінної діяльності. План її реалізації на 2024-2026 роки включає 10 спеціальних заходів для підтримки цієї категорії громадян. Зокрема, заплановано:

  • щорічно проводити не менше двох навчальних курсів;
  • створити систему менторської підтримки;
  • забезпечити платформу для звернень від постраждалих.

Реалізовані кроки

Уже відбувся перший випуск людей з інвалідністю, які пройшли навчання з протимінної діяльності. П’ять ветеранів після завершення курсу працюють аналітиками зображень у міжнародній організації The HALO Trust. Другий курс триває, і в ньому беруть участь 10 ветеранів, які опановують ключові теми протимінної діяльності.

Методичні рекомендації були створені в рамках семінару за підтримки Уряду Швеції.

Завантажити рекомендації: Рівні можливості: методичні рекомендації.

Ці матеріали допоможуть операторам ПМД інтегрувати у свої команди мотивованих професіоналів та зробити гуманітарне розмінування більш інклюзивним.