Пані Ліна з Херсонської області – ще одна жінка з інвалідністю, яка отримує допомогу в рамках проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю за фінансуванням Європейського Союзу. Її історія і до війни була досить драматичною. У 20 років після, здавалося б, банальної операції на апендиксі, Ліна втратила можливість пересуватися на двох ногах. Було пройдено всі етапи: заперечення, ненависть, жалість. Як говорить сама жінка – в якийсь момент вона втратила себе і просто існувала на цьому світі. Заново відкрити цей світ Ліні допоміг подарований ноутбук, а людина, що зробила такий подарунок, і його сім’я відтоді для жінки – дуже добрі друзі. За характером Ліна дуже товариська, тож у більшості завдяки підтримці друзів та родини допомогла врешті пережити цей складний етап. А одного дня Ліну родич жартома притулив до стіни, пересаджуючи з візка на ліжку, і відійшов. Декілька секунд, коли вдалося постояти на ногах, суттєво змінили життя жінки – відтепер Ліна могла пересуватися на ногах, тримаючись руками за крісло колісне.
Початок повномасштабного вторгнення російських військ став ще одним ударом для жінки. Село в Херсонській області, в якому вона мешкала, в перший місяць війни опинилося у ізоляції – хліба і продуктів не стало в магазинах, ліки дістати не було можливості, запасів у домівках було мало. Однак ця ситуація згуртувала мешканців села і люди допомагали одне одному хто як міг. А потім було 9 місяців окупації. Найгірше було з ліками та отриманням пенсії через Укрпошту. Ліна саме так і отримувала пенсію, вірніше – вже не отримувала, оскільки доставки Укрпошти на окуповані території не було та і зараз немає. Нарешті, село звільнили. «Дочекались звільнення і продовжували жити без світла, води, газу, зв’язку, але у себе вдома, в своїй країні!» – говорить Ліна про ледь не найщасливіший момент з початку війни. Проте, майже щодня село обстрілюють, тож врешті родина жінки вирішила виїжджати.
Зараз пані Ліна мешкає у Херсоні в орендованій квартирі. Хоча в самому місті також життя дуже складне, адже місто – фронтове. Проєкт «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні» допомагає Ліні переживати цей складний період. Регіональний менеджер проєкту передав Ліні та її мамі сертифікат на покупку продуктів харчування, а також вже у жовтні Ліна отримає нове крісло колісне.
«Людина не може навіть уявити, скільки вона зможе витримати. Моє життя – це майже завжди якісь випробування і подолання, але я вірю, що все що зараз коїться, ми обов’язково подолаємо!» – говорить вона. А ми приєднуємося до її віри та впевненості.
*********
Цей матеріал стосується заходів із надання гуманітарної допомоги за фінансової підтримки Європейського Союзу. Викладені тут погляди не повинні розглядатись як відображення офіційної позиції Європейського Союзу, а Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в цьому матеріалі.