Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як продовжити дію закордонного паспорту, перебуваючи за межами України?

Як продовжити дію закордонного паспорту, перебуваючи за межами України?

Громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть безкоштовно й оперативно продовжити строк дії свого закордонного паспорта.

Під час дії воєнного стану існує можливість продовжити строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для цього необхідно звернутися до закордонної дипломатичної установи та подати відповідну заяву. Ця процедура насамперед орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну через військові дії та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.

Для продовження терміну дії закордонного паспорта зверніться до:

Заява про продовження строку дії закордонного паспорта подається особою, на ім’я якої оформлений паспорт, особисто або її законним представником.

Заява може бути подана до закінчення строку дії закордонного паспорта, але не раніше, ніж за два місяці до дати закінчення строку дії цього документу.

Інформація про продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон вноситься в нього безоплатно в день звернення особи, на ім’я якої оформлений паспорт, або її законного представника.

Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на пʼять років із дати подання відповідної заяви.

У разі подання заяви до дати закінчення строку дії закордонного паспорта – строк його дії продовжується на п’ять років із дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

Звертаємо увагу! Строк дії закордонного паспорта старого зразка, отриманого до 2004 року (тобто, з уклеєною фотокарткою) не може бути продовжений.

Важливо! Плануючи придбати авіаквиток або подавати документи до іноземної консульської установи на отримання візи, неодмінно проконсультуйтеся попередньо, чи можна для цього використати закордонний паспорт із продовженим строком дії.

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine