Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Порядок надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю внаслідок війни

Порядок надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю внаслідок війни

Перелік пільг особам з інвалідністю внаслідок війни визначений статтею 13 Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – https://is.gd/uJyQrg.

📌 Особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надаються такі пільги з оплати житлово-комунальних послуг:

  • 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата;
  • 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання;
  • 100-процентна знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.лоща житла, на яку надається знижка, становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.


🏠Площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання) незалежно від наявності в складі сім’ї осіб, які не мають права на знижку плати.
Якщо в складі сім’ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100-процентна відповідна знижка плати.

Житлові пільги надаються з урахуванням доходів громадян і призначаються на 12 місяців від місяця, коли таке право виникає. Після закінчення цього періоду уповноважений орган визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.
❗️Пільги надаються, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну людину за шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2023 році – це 3760 грн).
Заяву на призначення житлової субсидії чи пільги можливо подати онлайн – на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 👉 portal.pfu.gov.ua.

Як подати заяву на житлову субсидію чи пільгу через вебпортал ПФУ, – дивіться відеоінструкцію 👉 https://is.gd/pb11KS

Види заяв на житлові субсидії та пільги – за посиланням: 👉 https://is.gd/I3XQEd

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.

Позначки: