Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » ❓Як пацієнтам безоплатно отримати лікування методом пересадки органів?

❓Як пацієнтам безоплатно отримати лікування методом пересадки органів?

Лікування починається не одразу із операції, а з підготовки до пересадки (дотрансплантаційного періоду).

1️⃣ Щоб почати процес підготовки пацієнту, який потребує трансплантації, необхідно мати направлення від лікуючого лікаря. Кандидат-донор може звернутись як з направленням від лікуючого лікаря, так і без направлення (за самозверненням).

2️⃣ Далі після підготовки до оперативного втручання пацієнт чи пацієнтка, яким необхідна пересадка, можуть отримати послугу з трансплантації. Щоб отримати послугу із трансплантації в рамках Програми медгарантій, потрібно мати е-направлення або лікуючого лікаря, або трансплант-координатора (за умови ідентифікації останнього в ЕСОЗ) центру трансплантації.

Також варто розуміти, що кожен із медичних закладів, який проводить трансплантацію, створює лист очікування, а з них вже формується загальний лист очікування в Україні. Це своєрідна черга на пересадку необхідного пацієнту органу.

3️⃣ Після пересадки не менш важливим етапом є посттрансплантаційний період. Це комплекс медичних послуг, які надаються пацієнтам, які перенесли трансплантацію органів. Підстави для отримання безоплатної послуги: направлення лікуючого лікаря центру трансплантації або самозверення пацієнтів з діагнозами, що пов’язані з пересадкою органу чи тканини.

Загалом в Україні у 2021 році здійснено 316 органних трансплантацій, у 2022 – 384, а у 2023 – 585.