Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як зробити планову операцію безоплатно

Як зробити планову операцію безоплатно

У 2024 році пацієнтам, які потребують оперативного втручання, гарантовано комплекс необхідної медичної допомоги безоплатно. Це стосується не лише операцій при невідкладному стані, а й планових операцій. Джерело

Про операцію

Для того, щоб зробити планову операцію безоплатно необхідно:

  1. Звернутися в лікарню, яка має договір із НСЗУ за пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня” (якщо мова про нескладні операції).
  2. Мати е-направлення, видане сімейним лікарем, терапевтом, педіатром чи лікуючим лікарем.
  3. Дотримуватися правил медичного закладу, який приймає пацієнтів для планової операції. Наприклад, якщо мова про нескладну планову операцію в рамках пакету “Хірургія одного дня”, то пацієнт повинен надати результати всіх призначених перед запланованим хірургічним втручанням досліджень.

Варто пам’ятати, що надавати квитанцію про сплату благодійного внеску чи приносити медикаменти за списком є не правилом, а порушенням прав пацієнта.

Куди звертатися?

Для додаткової інформації щодо безкоштовного надання медичних послуг, або у разі скарг чи звернень, можна зателефогувати на гарячу лінію НСЗУ 1677 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). Як діяти, якщо вам відмовили у безоплатному лікуванні розписано в статті – https://cutt.ly/KwnE23hE.