Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Життя після війни. Об’єднуємо ресурси для допомоги ветеранам, які втратили зір захищаючи Україну!

Життя після війни. Об’єднуємо ресурси для допомоги ветеранам, які втратили зір захищаючи Україну!

У Карпатах розпочався табір з підтримки та відновлення ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей. 14 ветеранів, 6 супроводжуючих їх дружин з’їхалися з 10 регіонів України. Команда залучених інструкторів, також охоплює велику географію нашої країни – від Києва до Львова, від Харкова та Сум до Івано-Франківська.

Даний курс реабілітації незрячих ветеранів поєднав 2 групи учасників: новачків – тих, хто на реабілітації знаходиться вперше, та тих, хто вже поступово і впевнено крокує до незалежності і самостійності у своєму житті, які вже здобули базові знання та навички в зборах організованих ГС «Сучасний погляд».

Для проведення заходу розроблені дві програми підтримки, відновлення, навчання та залучення ветеранів і членів їх родин до подальшої діяльності. Процес відбувається паралельно для двох груп. Навчання проводяться індивідуально, в групах, з залученням членів сім’ї, а також в загальних змішаних групах із залученням усіх учасників.

Програма для першої групи спрямована на:

  • виявлення потреб та можливостей учасника; складання плану реабілітації;
  • первинну соціальну адаптацію ветеранів до життя після втрати зору; надання ветеранам та членам їх сімей психологічної підтримки, супроводу тощо; оволодіння базовими навичками орієнтування у просторі; оволодіння базовими навичками самообслуговування у побуті, особистої гігієни, приготуванні їжі тощо; розвитку координаційних здібностей, засобами фізичної культури;
  • підвищення рівня рухової активності та зміцнення фізичних якостей організму (сили, швидкості, гнучкості, витривалості тощо);
  • оволодіння базовими навиками діяльності на мобільних пристроях і ПК.
  • загальна підтримка організму засобами лікувального масажу.

Для супроводжуючих із числа членів родин розроблений свій графік, який включає: психологічну підтримку, правила супроводу осіб з втратою зору, отримання порад щодо облаштування побуту, а також юридичні консультації та відповіді на нагальні запитання у правовому полі.

Програма для другої групи спрямована на:

  • стимулювання до формування якісного самостійного життя;
  • отримання базових навичок у вивченні основ комп’ютерної грамотності;
  • знайомство з професією масажиста-реабілітолога; вивчення основ менеджменту, грантовою діяльністю, можливостями для започаткування ветеранського бізнесу та його підтримки і розвитку в подальшому; спроба своїх сил у написанні бізнес-планів та подальший супровід у їх реалізації; інформування та залучення до громадської діяльності у сфері захисту прав ветеранів, членів їх родин та осіб з інвалідністю.

Додаткове стимулювання до навчання – засоби психологічної, фізичної, соціальної реабілітації.

Родзинкою від команди є рекреаційний туризм, мотиваційні зустрічі, вечірні розвантаження із настільними іграми, щирим і дружнім спілкуванням за горнятком запашного чаю.

Ласкаво просимо до родини табору «Життя після війни» – це комплексна і фахова підтримка незрячих ветеранів і членів їх родин. Бо життя після війни має тривати! І про це постійно говорить ідеолог наших таборів Олександр Терещенко.

Партнерами у цій справі виступили:

  • Національна Асамблея людей з інвалідністю України
  • Європейській Форум інвалідності
  • Християнська місія незрячих
  • ГС “Сучасний погляд”
  • Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ
  • Благодійний фонд Олександра Терещенко
  • Український центр “Інваспорт”

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза), який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ).