Наша сьогоднішня героїня, яка отримала допомогу в рамках проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні» – Надія з Херсона. Її історія – яскрава ілюстрація того, наскільки важким є становище людей з інвалідністю під час війни. Пані Надія має ДЦП та деякі інші проблеми з опорно-руховим апаратом. Однак, евакуюватися з Херсона вона відмовилася не лише через це, адже жінка не могла залишити хвору маму, якій незадовго до початку війни зробили операцію на щитовидній залозі. Але найголовніше – Надія відчувала, що потрібна в Херсоні. Надія – державний службовець, тож про війну вона дізналася з робочого чату. Перш за все – пішла знімати готівку в банкоматі, бо зрозуміла, що скоро будуть проблеми з коштами. А потім Херсон окупували, навколо точилися бої. Ось, що про цей період говорить Надія:
«Я – заступник голови профспілки своєї організації. Коли з Олександрівки, зі Станіслава почали привозити перших поранених, в лікарнях не вистачало ліків. А мені знайомі кидали кошти на картку, тому я бігала по аптеках, збирала медикаменти. Пізніше знайшла маршрути і займалася привезенням ліків до Херсона. Подруги з усієї України мені збирали посилки. До них приєдналися знайомі й із-за кордону. Так мене закрутило і я зрозуміла, що потрібна тут».
У серпні вдалося організувати виїзд 20-річної доньки, тож Надія лишилася з чоловіком удвох, продовжуючи допомагати там, де люди мали потреби. Їхня квартира перетворилася на мобільний штаб з речами першої необхідності для херсонців: «коли наші зайшли у Херсон, обіймали їх і цілували. Було трепетно бачити наш прапор на будівлях» – з теплом згадує Надія день звільнення Херсона від російських загарбників. Проте скоро почалися обстріли і під один з них потрапила жінка. Вона саме роздавала гуманітарну допомогу, як пролунали вибухи. Уламками поранило її та ще двох людей. Надія потрапила до лікарні, а чоловік наступного дня вперше пішов до церкви, хоча раніше храмів не відвідував. Надія продовжує жити і сподіватися на якнайскорішу перемогу України. А отримувати необхідну допомогу, а також – надавати її тим, хто цього потребує, Надії допомагає проєкт «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні».
*********
Цей матеріал стосується заходів із надання гуманітарної допомоги за фінансової підтримки Європейського Союзу. Викладені тут погляди не повинні розглядатись як відображення офіційної позиції Європейського Союзу, а Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в цьому матеріалі.