На цій сторінці
🤲 Тимчасовий захист
Коли ви прибудете до Словаччини, ви можете податися на тимчасовий захист. Наразі це найпростіший спосіб отримати легальний статус для людей, які рятуються від війни, при цьому його отримання не вимагає тривалих процедур. Ви можете подати заяву про надання статусу одразу після прибуття до Словаччини або пізніше, коли приймете відповідне рішення. Наданий статус діє до 4 березня 2024 року й може бути продовжений.
Ви можете подати заяву про надання тимчасового захисту, якщо ви:
- громадянин України;
- особа, якій до 24 лютого 2022 року було надано в Україні міжнародний або еквівалентний національний захист;
- член сім’ї громадянина України або особи, якій до 24 лютого 2022 року було надано в Україні міжнародний або еквівалентний національний захист (якщо член сім’ї проживав на території України до 24 лютого 2022 року);
- іноземець, який станом на 24 лютого 2022 року мав посвідку на постійне місце проживання в Україні та не може безпечно повернутися до своєї країни.
Ви можете подати заяву про надання тимчасового захисту у реєстраційних центрах, призначених для такої мети, або в окремих відділах поліції по справам іноземців.
Детальна інформація про те, як подати заяву на тимчасовий захист у Словаччині
Форма попередньої реєстрації для надання тимчасового захисту
Ви можете подати заяву про надання тимчасового захисту у таких пунктах:
Центр допомоги, Bratislava, Bottova 7
Розклад роботи: понеділок – середа: 8:00 – 17:15; четвер – п’ятниця: 8:00 – 15:30.
Відділи іноземної поліції в Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Dunajská Streda, Trnava, Nové Zámky, Trenčín, Ružomberok, Prešov, Košice, Michalovce.
Розклад роботи: понеділок – середа – п’ятниця від 07.30 до 15.30
Відділ іноземної поліції, Bratislava Regrútska 4, 831 07 та Відділ надання притулку в Humenne Nemocničná 1, 066 01
Тут для отримання статусу тимчасового захисту реєструються лише вагітні жінки, сім’ї з дітьми (за наявності хоча б однієї дитини віком до 6 років), люди похилого віку старше 65 років та інші соціально незахищені особи.
Розклад роботи: понеділок – середа – п’ятниця від 07.30 до 15.30
Ви можете також подати заяву на отримання прихистку (азил). Однак статус тимчасового захисту може краще підходити громадянам України, які рятуються від війни, оскільки розгляд заяв про надання прихистку може зайняти багато часу (6 місяців). Подати заяву про надання прихистку можна у відділку поліції на пункті пропуску при в’їзді до Словаччини або в центрі прохачів прихистку в Гуменне.
Подати заяву про надання прихистку у Словаччині
💶 Фінансова допомога
Допомога людям з інвалідністю
Якщо ви біженець з України з важкою формою інвалідності, то ви можете претендувати на фінансову допомогу. Зверніться до Центру зайнятості, соціальних питань та сім’ї за місцем проживання та подайте письмову заяву на призначення допомоги особам з важкими формами інвалідності.
Після подання заяви працівники Центру зайнятості, соціальних питань та сім’ї оцінять, чи відповідає ступінь вашої інвалідності вимогам для виплати допомоги.
Якщо ви отримали таку допомогу минулого року від IOM або UNICEF, то цього року вас знову оцінюватимуть.
Фінансовий внесок надається в розмірі 300 євро на місяць або 508 євро на місяць.
Розмір допомоги залежатиме від ступеня важкості вашої інвалідності за оцінкою лікаря.
Отримати фінансову допомогу для людей з інвалідністю в Словаччині
Допомога у скрутній ситуації
Це фінансова допомога, яку ви отримаєте, якщо ваш місячний дохід разом із місячним доходом членів вашої сім’ї, які проживають з вами в Словаччині (ваших батьків, чоловіка, дружини, дітей), нижче встановленого державою прожиткового мінімуму. Звернутися за отриманням матеріальної допомоги можна в Центрі зайнятості, соціальних питань та сім’ї за місцем проживання. Потім Управління розрахує, чи маєте ви право на допомогу.
Адреси Центрів зайнятості в різних містах Словаччини
Розмір фінансової допомоги:
- 74,00 євро на місяць – якщо це одна фізична особа,
- 140,70 євро на місяць – якщо це фізична особа з дитиною або максимум з чотирма дітьми;
- 128,60 євро на місяць – якщо це пара без дітей,
- 192,40 євро на місяць – якщо це пара з дитиною або максимум четверо дітей,
- 205,50 євро на місяць – якщо це особа, яка має більше чотирьох дітей,
- 259,40 євро на місяць – якщо це пара з більш ніж чотирма дітьми.
Допомога вам буде виплачуватись кожного місяця. Ви можете вибрати спосіб виплати або поштовим переказом на адресу, яку ви вкажете в заявці (в цьому випадку переконайтеся, що на поштовій скриньці зазначено ваше ім’я), або переказом на банківський рахунок, який ви відкрили в словацькому банку (в цьому випадку надайте до Центру зайнятості, соціальних питань та сім’ї копію вашого договору з банком). Першу допомогу вам буде виплачено наступного місяця після того, як ви подасте заяву на отримання фінансової допомоги. Ви можете в будь-який час подати запит на зміну способу виплати.
Брошура про фінансову допомогу у Словаччині (українською мовою)
Банківські послуги
Платежі карткою та зняття з банкоматів у Словаччині також повною мірою працюють для клієнтів, які мають рахунки в українських банках у гривнях (UAH).
Ви можете зняти євро (EUR) у банкоматах за допомогою міжнародної платіжної картки (VISA, MasterCard, Maestro, Diners Club тощо).
Банкомати можна знайти в усіх містах і на прикордонних переходах Вишнє Німецьке (Tatra banka) і Чєрна-над-Тисою (Prima banka, Slovenská sporiteľňa).
Банк Slovenská sporiteľna пропонує громадянам України безкоштовний банківський рахунок на рік, включаючи платіжну картку. У рамках послуги ви зможете безкоштовно поповнювати рахунок, знімати гроші в банкоматах у Словаччині та за кордоном, а також надсилати гроші в Україну.
Банк Tatra banka пропонує прискорений і спрощений процес відкриття рахунку. У рамках послуги ви матимете безкоштовне поповнення рахунку, зняття з банкоматів у Словаччині та за кордоном.
Банк VÚB banka пропонує громадянам України особистий рахунок в євро або доларах США зі 100% знижкою на щомісячну комісію за обслуговування терміном на 24 місяці. Також зі 100% знижкою на щомісячну плату ви можете скористатися послугами банківських сейфів терміном на 12 місяців. В рамках послуги ви зможете безкоштовно вкладати гроші на рахунок і відправляти їх Україну.
Ви можете відкрити безкоштовний рахунок у будь-якому відділенні Slovenská sporiteľna або Tatra banka. Вам знадобиться документ, що посвідчує особу (закордонний паспорт, ID-карта громадянина України або інший проїзний документ) і дозвіл на проживання (тимчасовий притулок, дозвіл на проживання, азил (статус біженця) або віза), або документ про перетин кордону (штамп у паспорті з датою в’їзду до Словацької Республіки).
🏠 Житло
Ви маєте право на екстрене розміщення в Центрах допомоги з урахуванням вашого статусу біженця. Однак словацькі громадяни і підприємства також допомагають біженцям і надають їм тимчасове житло. Це добровільна діяльність, і біженець не має автоматичного права на неї. Обидві форми розміщення не є автоматично безкоштовними. Міністерство внутрішніх справ згодом відшкодовує виплати на проживання постачальнику житла.
Безкоштовне розміщення — це не юридичне зобов’язання в Словаччині, а готовність словацьких громадян та підприємців допомогти. Ті, хто виїхав з України, можуть зв’язатися з координаторами в міському районному відділі. У районних центрах співробітники запропонують вам варіанти доступного житла та умови, за яких воно надається.
Пропозиції щодо тимчасового та довгострокового житла від людей та фірм, які проживають у Словаччині, збираються на сайті www.ktopomozeukrajine.sk та через заповнення форми. Однак майте на увазі, що це приватне житло, тому заздалегідь уточніть, до кого ви прямуєте і які там умови проживання.
Онлайн-пропозиції розміщення можна шукати на цих сайтах:
Власники квартир і сімейних будинків, які надають житло особам з тимчасовим притулком у Словаччині, можуть звернутися до держави з проханням про грошову допомогу на проживання іноземця.
Як особа, якій було надано тимчасовий притулок у Словаччині, ви можете проживати безкоштовно, якщо той, хто надає вам житло, подав заяву на отримання цієї допомоги та відповідає умовам, встановленим законом. Платежі за проживання будуть надсилатися державою безпосередньо постачальнику житла.
Проживання буде надано безкоштовно, і постачальник житла не може стягувати жодних додаткових платежів за опалення, електрику, воду та газ. Плата може стягуватися лише за додаткові послуги, такі як Інтернет і телебачення. Грошова допомога на проживання іноземця буде виплачуватися державою постачальникам житла до 31 березня 2024 року. Згодом уряд Словацької Республіки продовжить або призупинить виплату цієї допомоги.
Заяву на отримання грошової допомоги на проживання іноземця подає особа, яка надає житло. Для цього потрібен договір про надання житла разом з вашими особистими даними, включаючи підтвердження про надання тимчасового притулку. Документи подає постачальник житла до муніципального чи міського управління за місцем проживання. Після цього ви будете щомісяця повідомляти муніципальне або міське управління про те, чи продовжуєте ви там проживати.
Які можуть бути виплати:
- проживання у квартирах та приватних будинках: 10 євро за дорослого на день, 5 євро за дитину до 15 років на день.
- заклади розміщення, не призначені для ведення бізнесу: 12 євро за дорослого на день, 6 євро за дитину до 15 років на день.
- готелі, пансіонати та хостели: державна підтримка не передбачена для цих форм розміщення.
Детальні умови отримання виплат на житло
🩺 Медицина
Невідкладна допомога
Особи, яким надано статус тимчасового захисту, отримують доступ до невідкладної медичної допомоги та необхідної зазначеної медичної допомоги (МОЗ може визначити обсяг медичних послуг, які оплачуються за межами невідкладної медичної допомоги). Іноземці підтверджують себе документом про дозвіл на проживання на території Словацької Республіки з позначенням «тимчасовий захист». У відповідній області чи місті є амбулаторна служба екстреної допомоги, або центральна приймальня лікарні. Необхідно підтвердити особу іноземця, який просить про надання тимчасового притулку, або підтвердження допустимого перебування на території Словацької Республіки.
Якщо вашому життю загрожує небезпека, телефонуйте на одну з ліній екстреної медичної допомоги. Послуга призначена для важких станів, таких як інфаркт, серйозна травма.
Лінії екстреної медичної допомоги:
- 155 – Швидка медична допомога
- 112 – Єдиний європейський номер екстреної допомоги (працює в кожній країні ЄС, зателефонувати можна в найближчий центр інтегрованої системи порятунку)
Ви також можете звернутися до відділення невідкладної медичної допомоги. Ви можете дізнатися про місцезнаходження та години роботи найближчого пункту медичної та стоматологічної невідкладної допомоги в додатку Otvorenalekaren.sk.
Служба швидкої допомоги за регіонами
Медичне страхування
Медичне обслуговування в Словаччині є платним. Загалом, кожен, хто не має медичної страховки, повинен платити за послуги, які він отримує. Якщо у вас є медична страховка, ваша страхова компанія оплачує всі або частину ваших медичних послуг.
Якщо ви отримали тимчасовий притулок у Словаччині, ви маєте право на медичне обслуговування в повному обсязі в Словаччині, як і громадяни Словаччини. Єдиний виняток – санаторно-курортне лікування. Воно може бути надане тільки в тому випадку, якщо ви застраховані в системі обов’язкового державного медичного страхування, наприклад, якщо ви перебуваєте в трудових відносинах.
Право на безкоштовну або частково оплачувану медичну допомогу в повному обсязі мають лише особи, які застраховані в системі обов’язкового державного медичного страхування. Це медична допомога, на яку мають право громадяни Словаччини, які застраховані на випадок хвороби. Іноземцям повинні бути надані такі ж умови.
Кожен, хто підпадає під обов’язкове державне медичне страхування, має право на отримання повноцінної медичної допомоги. Немає значення, який щомісячний внесок ви сплачуєте. Внески на обов’язкове державне медичне страхування сплачуються щомісяця.
За законом, обсяг медичних послуг, що надаються, однаковий незалежно від обраної вами страхової компанії. Страхові компанії пропонують своїм клієнтам різні пільги, про які ви можете дізнатися на їхніх сайтах.
Державні страхові компанії:
Якщо ви застраховані в системі загальнообов’язкового державного медичного страхування, ви можете вибрати сімейного лікаря за місцем проживання або в будь-якому іншому місці Словаччини. Особи зі статусом тимчасового захисту також мають право на комплексне обстеження у лікаря загальної практики, навіть якщо вони не мають обов’язкового державного медичного страхування.
Стоматологія
Більшість стоматологічних послуг не є безкоштовними навіть для людей, які мають обов’язкове державне медичне страхування. Стоматологічні послуги частково платні.
Перелік пунктів невідкладної стоматологічної допомоги
Інформація для вагітних жінок
Пологи вважаються невідкладною медичною допомогою. Вам не можуть відмовити в медичній допомозі. Однак це не означає, що ця послуга для вас безкоштовна.
Безкоштовні профілактичні гінекологічні огляди під час вагітності та безкоштовні пологи будуть надані, якщо:
- ви маєте тимчасовий притулок, притулок або додатковий захист
- ви подали заяву про надання притулку
- ви працюєте або ведете підприємницьку діяльність.
Під час пологів вас може супроводжувати в лікарні одна близька вам людина. Право на присутність супроводжуючої особи передбачено Законом про охорону здоров’я.
Психологічна підтримка
При необхідності ви можете звернутися на безкоштовні та анонімні кризові гарячі лінії, які надають психологічну допомогу українською мовою. Вона адресована людям або їх родичам, які в результаті війни в Україні опинилися в кризовій ситуації.
Телефон довіри IPčko
0800 500 888
ukrajina@ipcko.sk
Розклад: щодня з 8:00 до 20:00.
krizovalinkapomoci.sk
Телефон довіри Ліги психічного здоров’я Незабудка
0800 222 450
Розклад: щодня 24/7.
dusevnezdravie.sk
Інформація про медичну систему Словаччини для українців
👩🏫 Освіта
Школи та садочки
Діти, які отримали притулок, додатковий або тимчасовий захист, мають право відвідувати дитячий садок, як і всі словацькі діти. Дитячі садки в Словаччині зазвичай орієнтовані на дітей віком від 3 до 6 років. Дошкільна освіта є обов’язковою протягом навчального року для дитини, якій до 31 серпня (безпосередньо перед початком навчального року) виповнилося 5 років.
Ваші діти можуть відвідувати словацькі школи. У Словаччині відвідування школи є обов’язковим для дітей до 16 років, тому їм буде дозволено навчання в школах за місцем вашого проживання або в іншому визначеному місці. Однак обов’язкове відвідування школи в Словаччині поширюється лише на дітей, які мають постійне місце проживання в Словаччині. Це не поширюється на осіб з тимчасовим притулком. Тому, якщо ви не маєте постійного місця проживання в Словаччині, ви можете вільно вирішувати, чи віддавати дитину до словацької школи, чи ні.
Щоб віддати дитину до школи, вам потрібно:
- подати заявку на тимчасовий притулок або азил для вашої дитини;
- відвідати дитячий садок, початкову або середню школу, де ви хочете, щоб ваша дитина навчалася);
- надати директору документ, що підтверджує відкриття провадження щодо надання тимчасового притулку або азилу;
- згодом, відповідно до рівня освіти та рівня володіння словацькою мовою, ваша дитина буде зарахована до відповідного класу, а також для неї будуть забезпечені мовні курси.
Якщо ви отримуєте матеріальну допомогу, а ваші діти відвідують дитячий садок або основну школу, ви маєте можливість отримати допомогу на харчування та шкільне приладдя. Поцікавтеся у працівників дитячого садка чи школи, які вас скерують далі.
Список навчальних закладів:
- IEDU.sk – список дитячих садків, початкових шкіл, середніх шкіл, консерваторій та гуртожитків у Словаччині.
- Kampo.sk – список середніх шкіл у Пряшівському краї.
- Mojastredna.sk – список середніх шкіл у Жилінському краї.
- Bratislavskykraj.sk – список середніх шкіл у Братиславському краї.
Перед початком навчання в школі або дитячому садку ваша дитина повинна пройти огляд у терапевта або педіатра. Ви можете обрати педіатра в будь-якій точці Словаччини.
Форма для проходження медичного огляду
Якщо у вас виникають запитання чи труднозі стосовно зарахування дитини в школу чи садочок, зверніться до Національного інституту освіти та молоді
Контакти Національного інституту освіти та молоді
Загальна інформація про систему освіти Словаччини
Визнанання документів про освіту
Щоб продовжити навчання в навчальному закладі або виконувати регульовану професійну діяльність, словацькі органи влади повинні визнати вашу попередню освіту.
У більшості випадків вам знадобиться документ про освіту, отриману в Україні. Якщо ви не маєте такого документа, зверніться до Міністерства освіти України. Словацька сторона не вимагає засвідчення автентичності документа про освіту (апостиль/суперлегалізація) або підтвердження акредитації навчального закладу.
- Для визнання результатів навчання в початковій та середній школі зверніться до директора вашої школи в Словаччині.
- Для визнання атестатів про закінчення початкової та середньої школи звертайтеся до Регіонального управління адміністрації навчальних закладів.
- Для визнання частини вашого навчання в університеті та кількості зароблених кредитів зверніться до навчального відділу вашого факультету в Словаччині.
- Для визнання вашого диплома про вищу освіту зверніться до навчального відділу вашого факультету в Словаччині або Центру визнання документів про освіту.
- Для визнання диплома про вищу освіту з метою виконання регульованої професійної діяльності (наприклад, охорона здоров’я, соціальна допомога, педагогічна діяльність, транспорт), зверніться до державної організації, що займається цією професією.
- Щоб перевірити свої реальні знання, після визнання вашого диплома вам потрібно буде скласти додатковий іспит у середній школі або університеті, які пропонують ту саму програму навчання, яку ви закінчили.
Інструкція подання заявки щодо визнання диплома
Автентичність деяких документів можна перевірити за наявними базами даних, тому може бути корисно надати фотографії або копії документів про освіту, якщо вони у вас є. Якщо з об’єктивних причин ви не можете надати деякі з необхідних документів, ви можете надати власноруч написану чесну заяву про факти, що підлягають засвідченню.
Якщо у вас немає документів, зверніться до Центру визнання документів про освіту.
Вища освіта
Процедура вступу може мати несуттєві відмінності залежно від обраного факультету та програми навчання, але загальний алгоритм виглядає таким чином:
- Вибір університету та реєстрація в системі подання заявок.
- Збирання пакета необхідної документації.
- Складання вступних іспитів (комп’ютерні тести) або проходження співбесіди (для вступу до низки спеціальностей вступні іспити не потрібні взагалі).
Студенти мають право подавати свої заявки одночасно до різних університетів на різні факультети. Водночас необхідно стежити за термінами подачі документів, кожен університет встановлює ці терміни самостійно. За реєстрацію заяв стягується помірна плата, проте у студента істотно збільшуються шанси бути зарахованим на свою спеціальність.
Список державних університетів
Українці, які отримали в Словаччині легальний статус Тимчасового захисту, мають рівний з громадянами країни доступ до системи охорони здоров’я, освіти та ринку праці. Грошову допомогу для покриття базових потреб українцям надають як урядові, так і міжнародні організації (UNHCR, ЮНІСЕФ та Червоний Хрест). Додаткові виплати мають, наприклад, сім’ї, де є особи з інвалідністю.
Велику кількість пільг одержують студенти словацьких укніверситетів, які оформили ISIC card – міжнародний студентський квиток. Це безплатний проїзд залізничним транспортом територією країни, та відчутні знижки на страхування, харчування, покупки в онлайн та офлайн магазинах, послуги мобільних операторів та багато іншого.
Однак централізованої допомоги для вступу українців в словацькі університети немає. Про всі види стипендії, підтримки та допомоги варто дізнаватися в кожного окремого закладу.
👩💼 Робота
Щоб мати можливість працевлаштуватися, необхідно мати одну з форм легального проживання в Словаччині. Тимчасовий захист дозволяє оформити дійсний трудовий договір з вашим роботодавцем. Таким чином під час працевлаштування ви будете захищені Трудовим кодексом Словаччини, який гарантує вам право на заробітну плату, охорону здоровʼя на робочому місці, вихідні, відпустки тощо.
Роботодавці та агенції з працевлаштування зазвичай розміщують оголошення на онлайн-порталах вакансій. Портали вакансій розміщують оголошення про роботу відповідно до типу роботи, місця розташування, мови та інших критеріїв.
Сайти для пошуку роботи у Словаччині:
- Služby zamestnanosti (офіційний вебсайт Центру зайнятості Словаччини)
- Profesia.sk
- Kariera.zoznam.sk
- ISTP.sk
- Workania.sk
У деяких сферах діяльності потрібні спеціальні документи, такі як медична картка,
санітарний мінімум, водійське посвідчення. Про необхідність цих документів ви можете дізнатися у свого роботодавця.
У випадку висококваліфікованих або регульованих професій (наприклад, у сфері охорони здоров’я) вам також знадобиться завірений документ про освіту, яку ви отримали за межами Словаччини. Зверніться до Міністерства освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки, яке здійснює визнання документів про освіту.
Якщо посада вимагає довідку про несудимість, це може бути тимчасово замінено письмовим свідченням про несудимість у випадку громадян України.
У разі працевлаштування принесіть новий трудовий договір або трудову угоду та довідку про доходи до Центру зайнятості, соціальних питань та сім’ї за місцем проживання. Центр з’ясує, чи можна продовжувати надання матеріальної допомоги навіть після початку роботи. Центр перерахує право на допомогу на основі вашого доходу та доходу членів вашої родини, які проживають з вами в Словаччині.
☝️ Корисні контакти
Посольство України у Словаччині
адреса: Radvanská 35, 811 01, Bratislava, Slovenská republika
консульські питання +421 259 202 816
гаряча лінія, виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України +421-259-202-813
e-mail:
- канцелярія – emb_sk@mfa.gov.ua
- консультації з консульських питань – consul_sk@mfa.gov.ua
графік роботи: понеділок-п’ятниця, 08:00-12:00, 12:00-17:00
Громадська організація TENENET — соціальне консультування, психосоціальна підтримка, в тому числі для дітей, осіб з інвалідністю та постраждалих від гендерно зумовленого насильства, медичне консультування для дітей та осіб з інвалідністю; перенаправлення до профільних лікарів, проживання в місті Зволен для сімей з дітьми з інвалідністю або особливими потребами.
Адреси:
- Bratislava, Центр допомоги, Bottova 7
Пн-Сер: 08:00 – 18:00
Чт-Пт: 08:00 – 16:00
- Senec, Oravská 4
Пн-Пт: 8:00 – 20:00
Телефон довіри: +421 911 546 044 (українською, англійською, словацькою)
Вебсайт: https://tenenet.sk/pomoc-ukrajine/
Громадська організація Mareena — дозвілля, мовні курси, інформаційне забезпечення, консультування з питань працевлаштування.
Електронна пошта: info@mareena.sk
Facebook: https://www.facebook.com/mareena.sk/
Instagram: https://www.instagram.com/mareena.sk/
Платформа для сімей з дітьми, що мають інвалідність
Спілка людей з порушеннями зору Словаччини
Facebook: https://www.facebook.com/nevidiaci/
ANEPS – Асоціація людей з порушеннями слуху Словаччини
+421 903 762 810
+421 911 584 120 (tlmočník)
Словацька асоціація людей з порушеннями слуху
Вебсайт: https://www.facebook.com/slovenskyzvazposunkujucich/
Допомога українцям на кордоні: +421 944 562 234
Centrum Svetielko — допомога людям з важкою формою інвалідності
Вебсайт: https://www.centrumsvetielko.sk/
Organizácia muskulárnych dystrofikov — допомога людям з нервово-мʼязовими хворобами
+421 948 529 976
Spoločnosť Downovho syndrómu — допомога людям з синдромом Дауна
Вебсайт: https://downovsyndrom.sk/
Spolu môžeme — допомога людям з розсіяним склерозом
Вебсайт: http://www.spolumozeme.sk/
Autistické centrum Andreas — допомога людям з аутизмом
Axis medical — допомога дітям з інвалідністю
Вебсайт: https://axis-medical.eu/
+421 949 829 23
Deťom s rakovinou — допомога дітям з онкологією
Вебсайт: https://detomsrakovinou.sk/
+421 948 195 398
Svetielko nádeje — допомога дітям з онкологією
Вебсайт: https://svetielkonadeje.sk/
+421 908 073 073
Plamienok — допомога дітям з онкологією
Вебсайт: https://plamienok.sk/
+421 907 377 808
Špeciálne olympiády Slovensko — допомога дітям з розумовою недостатністю
Вебсайт: https://specialolympics.sk/
+421 917 176 673