Перейти до вмісту
 • Оновлено
Контрольно-пропускний пункт з прапором Ірландії та написом 2023

🤲 Тимчасовий захист

Громадянам України не потрібна віза для поїздки в Ірландію. Люди, які мають право на отримання Тимчасового захисту, отримують лист із докладним описом статусу Тимчасового захисту в Державі та дозволу на імміграцію. Для більшості тих, хто прибуває, цей процес відбувається в Дубліні, в розподільчому центрі Сітівест.

Графік роботи Сітівест:

Щодня з 8:00 до 19:00, служба, яка займається розселенням (UCTAT) працює з 9:00 до 21:00. У святкові дні Сітівест не працює

Адреса: Citywest Convention Centre

Garter Ln, Saggart, Co. Dublin, D24A38Y

Телефон: (01) 401 05 01

Лист про Тимчасовий захист дозволить людям якнайшвидше отримати доступ до всієї необхідної підтримки. Дозвіл на тимчасовий захист дозволяє бенефіціарам проживати в Ірландії протягом 1 року, а після цього дозвіл може бути продовжений.

Усі міграційні служби та авіакомпанії мають отримати все необхідне для підтвердження особи, яка перебуває на кордоні. Авіакомпаній попросили приймати документи видані урядом, що посвідчують особу, які зазвичай не прийнятні для міжнародних поїздок, наприклад замість закордонного паспорта приймається наступне:  національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні паспорти та паспорти, термін дії яких закінчився. Імміграційні органи Ірландії попросили нікому не відмовляти в посадці без попереднього звернення до імміграційних органів Ірландії.

Якщо у вас виникли проблеми, ви можете звернутися за допомогою до відділу прикордонного управління за електронною адресою BMU@justice.ie

Українців зустрічають в аеропорту Дубліна чи Лімерика. Волонтери допомагають зорієнтуватися та отримати лист-дозвіл (“‎жовтий лист”), який надає право жити в Ірландії протягом року з можливістю продовження статусу. Після цього потрібно буде звернутися до місцевої соціальної служби Іntreo, щоб оформити необхідні документи та отримати карту для виплат.

Окрім аеропорту, допомогу можна отримати за адресами:

 • Корк – Центр PSC та PPSN міста Корк, Департамент соціального захисту. (Cork City PSC and PPSN Centre, Department of Social Protection, Hanover Street, Cork, T12 PX62).
 • Дублін – будівля гільдії, Корк-стріт (Guild Building, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90).
 • Лімерик – 2-й поверх, Riverstone House (2nd Floor, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE).

Жовтий лист підтверджує, що ви є бенефіціаром тимчасового захисту в Ірландії, наданим відповідно до статті 60 Закону про міжнародний захист 2015 року. Це всі докази, які вам потрібні, щоб отримати доступ до працевлаштування, підтримки доходів, житла та інших видів державної підтримки в Ірландії.

Якщо вам буде надано тимчасовий захист в Ірландії, ви отримаєте персональний номер державної служби (PPSN). Видають його безпосередньо в центрі надання допомоги українцям, що розташований в аеропорту або у місцевому центрі Intreo.

PPSN – це унікальний ідентифікаційний номер із 7 цифр та двох-трьох літер наприкінці. Отримати його обов’язково потрібно кожному дорослому та дитині. Після цього на вашу адресу надішлють пластикову картку PSC (Public Services Card), на якій буде прописаний персональний код та фото. Ця картка буде вважатися основним документом в Ірландії.

Номер PPS необхідний для доступу до ринку праці та інших державних послуг. Якщо ви вже перебуваєте в Ірландії, вам слід звернутися до місцевого центру Intreo або його філії, і співробітники допоможуть вам
отримати PPSN.

Адреси офісів Intreo та їх філій

💶 Фінансова допомога

Після оформлення PPSN українці можуть розраховувати на фінансову допомогу. Сума виплат – 220 євро на тиждень на одного дорослого. Кошти надходять щотижня на місцеве поштове відділення або на банківський рахунок.

Допомога на дитину (до 16 років) в Ірландії становить 140 євро на місяць. Заявка на неї подається автоматично під час отримання номера PPSN.

Якщо ви вже поговорили зі співробітником Департаменту соціального захисту населення, подали заявку на отримання PPSN і фінансової допомоги, вам більше нічого не потрібно робити. Вам надішлють лист із інформацією щодо подальших кроків. Вам треба зачекати 5 робочих днів, а потім прийти до свого місцевого офісу і забрати PPSN.

Ви також можете подати заяву на виплату допомоги безпосередньо на ваш рахунок у фінансовій установі, наприклад, у банку або кредитній організації. Це можна зробити після того, як приймуть рішення про надання допомоги і ви отримаєте першу виплату на пошті.

Виплата може бути здійснена виключно на рахунок Ірландської фінансової установи, або на ваше ім’я в Revolut чи N26. Ви можете оформити це і для фінансової допомоги, і для виплат допомоги на дитину.

Аплікаційна форма для оформлення соціальних виплат

🏠 Житло

Щойно ви прибули до Ірландії, то можете зупинитись у ваших друзів або родичів, якщо вам доступна така опція. Однак, якщо ви потребуєте житла після прибуття, повідомте про це співробітника імміграційної служби, який направить вас далі.

Служба розміщення під міжнародним захистом, Департамент у справах дітей, рівноправності, інвалідності, інтеграції та молоді відповідає за надання тимчасового житла для тих, хто його потребує. Раніше багатьох людей розміщували в готелях або подібних житлових приміщеннях, але в даний момент місць дуже мало, і вам можуть запропонувати спільне розміщення у різних будинках, пристосованих для тимчасового використання, як житло або у транзитних центрах.

Електронна адреса Департаменту у справах дітей, рівноправності, інвалідності, інтеграції та молоді: ipasinbox@equality.gov.ie

Електронна адреса Команди українського тимчасового розміщення: ukrainetempaccom@equality.gov.ie

Однак ситуація з житлом в Ірландії дуже складна, оскільки в країні є дефіцит житла. Згідно з рішенням ірландського уряду, з січня або початку лютого 2024 року біженцям з України, яких прийняли в державних центрах для прибулих, платитимуть 38,8 євро на тиждень замість 220. Водночас після виселення з центру виплати у 220 євро відновляться.Зменшення не торкнеться допомоги для біженців з України на дитину.

Крім того, прибулі українці зможуть залишатись у державних центрах не більш як на 90 днів, після чого муситимуть переїхати. Винятки робитимуть тільки для тих, хто має певні медичні протипоказання. Ці нововведення мають спонукати біженців шукати власне житло.

Група пошуку житла в Дубліні

Сайт пошуку житла в Ірландії My home

Сайт пошуку житла Daft

🩺 Медицина

Ви зможете отримати державні медичні послуги від Міністерства охорони здоров’я (HSE). Ці послуги не потрібно оплачувати. Ви матимете право звернутися за отриманням медичної карти для доступу до первинної медичної допомоги для вас і ваших дітей від сімейного лікаря безкоштовно.

З приводу медичної картки ви можете також звернутися до HSE. Ця картка буде вам потрібна для отримання певних безкоштовних медичних послуг в Ірландії.

Якщо у вас є медична картка, вам не потрібно буде платити за відвідування лікаря або за ліки, які призначає лікар. Ви автоматично отримуєте право на медичну картку.

Для подання заяви на отримання медичної картки потрібна така інформація:

 • ваше ім’я, адреса та дата народження;
 • Номер Служби державного забезпечення (PPS);
 • згода та підпис лікаря загальної практики — якщо у вас немає лікаря загальної практики, якому ви надаєте перевагу, за вами та вашою сім’єю буде закріплений один лікар.

Щоб подати заяву на отримання медичної картки, виконайте такі дії:

 1. Заповніть форму заяви — переконайтеся, що всі ваші дані вірні.
 2. Надішліть заповнену форму поштою до National Medical Card Unit, PO Box 11745, Dublin 11, D11 XKF3 або електронною поштою на адресу PCRS.Applications@HSE.ie.

Завантажити форму заяви на отримання медичної картки

Ви зможете отримати наступну медичну допомогу:

 • сімейного лікаря – так званого GP (загальнопрактикуючий лікар)
 • медсестринську допомогу
 • місцеві медичні послуги – наприклад, фізіотерапевта, логопеда
 • лікарні або служби невідкладної допомоги
 • служби охорони здоров’я дітей
 • служби психічного здоров’я
 • служби опіки для людей з інвалідністю
 • підтримка вагітності
 • догляд за людьми похилого віку

HSE (МОЗ) гарантує надання вищенаведених послуг. Якщо вам потрібен буде перекладач, вам його нададуть.

Детальна інформація про систему охорони здоров’я в Ірландії

При виникненні надзвичайної ситуації, у випадку загрози життю, зателефонуйте за номерами 999 або 112 для виклику швидкої допомоги. Це безкоштовні телефонні номери, на які можна телефонувати з будь-якого телефону.

Для отримання загальної інформації щодо медичних послуг, зателефонуйте в контакт-центр HSE (МОЗ) за цілодобовим номером: 1800 700 700 або 00 353 1 240 8787

Медичні послуги для людей з інвалідністю

В Ірландії дорослі та діти з інвалідністю можуть отримувати підтримку. Зокрема, такі послуги:

 • візити дільничної медсестри (PHN);
 • допомога по дому та послуги особистого помічника;
 • психологічна допомога;
 • логопедія;
 • ерготерапія;
 • соціальні послуги;
 • фізіотерапія;
 • денний або тимчасовий догляд.

На отримання деяких послуг є черга. Час очікування залежить від типу необхідної підтримки та від попиту на відповідну послугу у вашому районі.

Ви можете самостійно оформити направлення у наведені нижче служби підтримки.

Щоб оформити для дитини направлення до служби підтримки дітей з інвалідністю, скористайтеся такою процедурою:

 1. Заповніть форму направлення (форма направлення)
 2. Заповніть додаткову форму, передбачену для вікової групи вашої дитини (додаткова форма за віком)
 3. Надішліть ці форми до служби підтримки дітей з інвалідністю, яка працює у вашому районі (контакти служб у різних районах)

Денна служба також проводить заходи та навчальні курси, покликані допомагати дорослим людям з інвалідністю повноцінно жити та працювати.

Щоб отримати підтримку денної служби підтримки дорослих з інвалідністю, скористайтеся такою процедурою:

 1. Заповніть форму направлення HSE (форма направлення)
 2. Надішліть цю форму до денної служби підтримки дорослих з інвалідністю, яка працює у вашому районі (контакти служб у різних районах)

Черга на отримання деяких послуг у сфері підтримки людей з інвалідністю може бути досить довгою. Інформацію та підтримку також надають інші організації.

Організації, що надають підтримку людей з інвалідністю та їхнім сім’ям (англійською мовою)

Організації, що надають підтримку особам, які здійснюють догляд (англійською мовою)

Інформація про навчальні програми для людей з інвалідністю

Правозахисні служби для людей з інвалідністю

Національна служба захисту прав людей з інвалідністю (NAS) – це організація, діяльність якої спрямована на підтримку дорослих з інвалідністю. Вона надає безкоштовні та конфіденційні правозахисні послуги. Її співробітники підтримують людей з інвалідністю, допомагаючи їм приймати рішення, висловлювати свої потреби та отримувати необхідні послуги.

Вебсайт NAS

Електронна пошта: advocacy@irishdeafsociety.ie

Телефон для дзвінків і текстових повідомлень: 086 440 1443

👩‍🏫 Освіта

Догляд за дітьми в Ірландії надається дітям віком від 6 місяців до 15 років. Догляд надається:

 • центрами надання послуг із догляду за дітьми
 • нянями, які доглядають дітей у себе вдома, або
 • нянями або гувернантками, які працюють вдома в дитини.

Держава надає допомогу для оплати послуг із догляду за дітьми через Національну схему догляду за дітьми (NCS). Через NCS оплачуються всі або частина витрат на догляд за дітьми. NCS надається тільки зареєстрованим організаціям із догляду за дітьми, які включають всі центри надання послуг із догляду за дітьми та деяких нянь, що працюють у себе вдома.

Якщо вам було надано Тимчасовий захист, NCS покриває всю вартість догляду за дітьми відповідно до спонсорських домовленостей NCS. Ваш місцевий Комітет з питань догляду за дітьми може направити вас до відповідного спонсора NCS.

Додаткова інформація про NCS

Дошкільна освіта

Програма виховання та освіти для дітей молодшого віку передбачає 2 роки безкоштовної дошкільної освіти для дітей за програмою ECCE. Догляд за програмою ECCE здійснюється протягом 3 годин на день 5 днів на тиждень від вересня до червня. ECCE надається понад 4000 організаціями по всій країні. Держава оплачує організаціям повну вартість ECCE, тому оплата від батьків не вимагається.

Для початку навчального року ECCE дитині у вересні повинно виповнитися щонайменше 2 роки та 8 місяців. До кінця навчального року ECCE в червні вік дітей не повинен бути понад 5 років і 6 місяців.

Ви можете звернутися до місцевої організації ECCE, щоб дізнатися про наявність місця для вашої дитини, або звернутися до місцевого Комітету з питань догляду за дітьми, де вам допоможуть знайти місце.

Інформація про Комітет з питань догляду за дітьми

Початкова та середня освіта

Діти віком від 4 до 18 років отримають підтримку в доступі до державної початкової або середньої освіти. Ви можете звернутися до будь-якої місцевої початкової чи середньої школи та отримати інформацію про місце для вашої дитини. В Ірландії діти відвідують початкову школу з віку 4-5 років до 12-13 років. Далі діти переходять у старшу школу.

Щоб записати дитину до місцевої школи, ви можете звернутися безпосередньо до школи. Якщо в школі є місце для вашої дитини, вони нададуть вам більше інформації про те, як записатись до цієї школи.

Керівництво для батьків з догляду за дітьми у Ірландії (українською мовою)

Довідкова гаряча лінія Національної батьківської ради: 01 887 4473

Електронна пошта: helpline@npc.ie

Вища освіта

Усі переміщені особи з українським громадянством, які мають тимчасовий захист і бажають вступити до вищих навчальних закладів Ірландії можуть подати заявку через Центральний офіс подачі заявок (CAO).

Подати заявку (англійською мовою)

Перелік ВНЗ та навчальних курсів

У рамках процесу CAO вам потрібно підтвердити свій вступ на основі результатів свідоцтва про закінчення 2023 навчального року. У всіх інших випадках ваша заявка базуватиметься на будь-яких академічних документах (наприклад, сертифікат про знання англійської мови, результати ЗНО тощо), які ви подасте до окремих ВНЗ.

Післядипломна освіта

Біженці з України можуть навчатися на Курсах післядипломної середньої освіти з денною формою навчання. Курси тривають від одного до двох років. Після закінчення присвоюється один з вищих розрядів згідно з Національною системою кваліфікацій (NFQ) 5-ий або 6-ий. Курси PLC проводяться Радами з освіти та навчання (ETB). Курси PLC проводяться в школах, коледжах і громадських освітніх центрах і доступні в усіх регіонах країни. Крім того для біженців з України надається стипендія.

Більше інформацію про навчальну стипендію для українців

Набір на курси на 2023-2024 навчальний рік був закритий 30 листопада 2023 року. Однак щоб дізнатися, чи буде така можливість навчання наступного року, ви можете звернутися за електронною адресою: plcbursary@susi.ie

         Діти з інвалідністю

В Ірландія діє система підтримки дітей з інвалідністю AIM. Це модель підтримки, розроблена для сприяння включенню та забезпечення освітніх потреб дітей з інвалідністю, аби вони мали змогу брати участь у програмі безкоштовного дошкільного виховання та освіти дітей молодшого віку ECCE у звичайних

дошкільних закладах.

Заявки на цільову підтримку AIM можуть бути подані тільки через дошкільний заклад. Дошкільні установи та батьки подають заявки разом.

Консультації та підтримка фахівців за номером телефону: 01-511 7222

Електронною поштою EYPC@pobal.ie

Заявки на цільову підтримку повинні бути подані до травня, щоб вони були готові до початку дошкільного року, однак їх можна подавати цілий рік. У випадку дітей з більш складними потребами батькам і дошкільним установам рекомендується подавати заявки завчасно.

Повна інформація про AIM

Мова

В Ірландії є своя корінна мова – ірландська (ірландською мовою Gaeilge). Більшість дітей в Ірландії вивчають мову як предмет у школі з першого року початкової школи – молодші учні до останнього року після початкової школи.

У той час як англійська мова є основною розмовною мовою в більшій частині країни, ірландська мова є основною мовою в ряді регіонів Ірландії. Ці регіони відомі як Гельтахт. У цих регіонах проживає приблизно 2,1% населення Ірландії.У школах цих регіонів навчальний план викладається за допомогою ірландської мови та тісно співпрацює з місцевою громадою в їхній роботі з популяризації та збереження мови.

У деяких школах в інших частинах країни навчання здійснюється ірландською мовою. Ці школи відомі як Gaelscoileanna (початкові школи) і Gaelcholáistí (старші школи).

Перш ніж зарахувати свою дитину до школи, батьки можуть побажати підтвердити мову навчання в школі. Вони також можуть обговорити зі шкільною адміністрацією найбільш підходящий заклад для своєї дитини з урахуванням їхніх мовних навичок та освітніх потреб.

16 управлінь з освіти та навчання (ETB) по всій країні пропонують курси англійської мови для дорослих. Якщо вам потрібно вивчити англійську мову або поліпшити свої знання, ETB оцінить ваші навички читання, письма,аудіювання та усного мовлення та організовує відповідну мовну та іншу навчальну підтримку, щоб допомогти вам розвинути свою англійську. Ця послуга безкоштовна.

Представництва ETB у різних регіонах Ірландії

Деякі неурядові організації пропонують безкоштовні курси з вивчення англійської мови. Наприклад, організація Doras з 2000 року проводить безкоштовні заняття з англійської мови для мігрантів у м. Лімерік. Кількість учнів не може перевищувати 35 осіб.

Громадська організація Third Age Ireland проводить безкоштовні заняття з англійської мови у кількох містах по всій Ірландії.

В Ірландії також працює багато приватних шкіл. Вартість навчання залежатиме від обраної школи.

Повний перелік визнаних мовних шкіл

👩‍💼 Робота

Як тільки ви отримаєте лист з дозволом, який підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС, ви маєте право шукати роботу або займатися самозайнятістю та професійною підготовкою в Ірландії. Працевлаштуванням в Ірландії на державному рівні також займається соціальна служба Intreo. Intreo – це єдиний контактний центр для всіх служб підтримки та послуг, пов’язаних із працевлаштуванням та отриманням матеріальної допомоги.

Також ви можете самостійно шукати роботу через сайт JobsIreland і контактувати з роботодавцями безпосередньо.

Комісія з трудових відносин (Workplace Relations Commission, WRC) є державним органом, відповідальним за дотримання прав на працевлаштування.

Гаряча лінія Комісії з трудових відносин: 0818 808090 й 059 9178900.

Поради для громадян України, що працюють в Ірландії (українською мовою)

Визнання кваліфікації

Для допомоги українцям, які прагнуть визнати свою кваліфікацію в Ірландії, надається підтримка. Академічне та професійне визнання кваліфікації може дати змогу українцям, які проживають в Ірландії, шукати можливості працевлаштування, працювати за вибраною професією або скористатися новими освітніми можливостями.

Консультації щодо академічного визнання іноземних кваліфікацій можна отримати за допомогою NARIC Ireland — безкоштовного сервісу, який надає та яким керує Quality and Qualifications Ireland (QQI), тобто державне агентство, відповідальне за покращення якості, цілісності та репутації системи додаткової та вищої освіти Ірландії.

Цей сервіс порівнює іноземні кваліфікації з основними видами та рівнями досягнень в Ірландській національній системі кваліфікацій (NFQ), яка чітко визначає іноземні кваліфікації в ірландському контексті. База даних NARIC QQI містить список українських кваліфікацій, в тому числі загальнопрофесійні кваліфікації, кваліфікації додаткової освіти та кваліфікації вищої освіти. Якщо на даний момент кваліфікація не вказана, ви можете надіслати запит до NARIC Ireland, який надасть цю інформацію, якщо це можливо. NARIC Ireland співпрацює з широкою мережею NARIC по всій Європі, щоб розширити список українських кваліфікацій, доступних на даний час.

Додаткова інформація про те, як працює NARIC (українською мовою)

Якщо професія підпадає під регулювання комптентними органами Ірландії, визнання іноземних кваліфікацій має здійснюватися національним органом, який відповідає за цю професію. Це ключовий крок, який кваліфікована особа має зробити перш ніж працювати. Прикладами таких професій в Ірландії є лікарі, медсестри, вчителі, підрядники з електро-технічних робіт та архітектори.

Список професій, що підпадають під регулювання в Ірландії, разом із контактною інформацією кожного компетентного органу

Якщо ви отримуєте соціальну допомогу і влаштовуєтесь на роботу, ви можете перевірити, як це може вплинути на ваші виплати.

Перевірити як робота вплине на соціальні виплати в Ірландії

🐱 Вʼїзд з тваринами

Прибувати до країни з домашніми тваринами дозволено. Проте з 9 листопада 2022 року Ірландія не надає безкоштовне житло біженцям, які прибувають з домашніми улюбленцями.

З 21 листопада 2022 року домашні тварини (собаки, коти та тхори), які в’їжджають до Ірландії, повинні повністю відповідати нормам ЄС, а саме:

 • Домашня тварина повинна мати мікрочіп;
 • Усім тваринам потрібно надавати вакцину проти сказу з віку 12 тижнів, після
 • вживлення мікрочіпу;
 • Подорожуючи з України: потрібно провести аналіз крові у схваленій лабораторії принаймні через 30 днів після вакцинування проти сказу; результат повинен показати, що вакцинування було успішним, рівень антитіл — щонайменше 0,5 МО/мл;
 • Подорожуючи з України: після успішної вакцинації необхідно пройти тримісячний період очікування;
 • Усі собаки повинні пройти лікування проти солітера за 1-5 днів до в’їзду;
 • Усі домашні тварини повинні отримати паспорт домашньої тварини ЄС або свідоцтво про здоров’я від урядового ветеринара в країні походження.

☝️ Корисні контакти та посилання

Асоціація українців в Республіці Ірландія

Телефон: +353 85 850 61 02 (Марія Старух)

Email: info@ukrainians.ie

Український кризовий центр в Ірландії

Посольство України в Республіці Ірландія

Адреса: 16 Elgin Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland D04 NY31

Телефон: +353 1 668 5189

Електронна пошта: emb_ie@mfa.gov.ua

Департамент юстиції Ірландії

Телефон: 01 616 77 00, 01 606 82 02

Електронна поштаvisamail@justice.ie

Ірландська рада у справах біженців

Адреса: 37 Killarney St, Mountjoy, Dublin 1, D01 NX74, Ireland.

Телефрн: +353 (0)1 764 5854

WhatsApp: +353 (0)85 812 8520

Форма для запиту

Рада з правової допомоги

Телефон: +353 (0)66 947 1000 або +353 (0)1 646 9600

Електронна пошта: info@legalaidboard.ie

Рада з питань іммігрантів Ірландії

Служба підтримки по телефону та гаряча лінія по боротьбі з расизмом: +353 1 674 0200 Ця служба підтримки доступна за телефоном у понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю з 10:00 до 13:00

Електронна пошта: admin@immigrantcouncil.ie

Адреса: 2 St Andrew Street, Дублін 2, Ірландія.

Безкоштовні юридичні консультаційні центри (FLAC)

Телефон: 1890 350 250

Контактна форма

Адреси місцевих центрів для юридичних консультацій

Nasc — неурядова організація, яка працює над сприянням інтеграції та надає безкоштовні юридичні послуги.

Телефон: +353 (0)21 427 3594

Електронна пошта: reception@nascireland.org

Адреса: 34 Paul Street, Centre, Co. Cork, Ireland.