Перейти до вмісту
 • Оновлено
Контрольно-пропускний пункт із прапором Данії

🤲 Оформлення статусу тимчасового захисту

У Данії, навідміну від інших країн Євросоюзу, існує своє законодавство, яке регулює захист осіб, що тікають від війни в Україні – так-званий «Спеціальний закон» (den nye særlov). Цей закон передбачає надання дозволу на проживання в Данії на 2 роки.

Ви можете отримати тимчасову посвідку на проживання в Данії відповідно до розділу 1 Спеціального закону якщо ви:

 • є громадянином України та 1 лютого 2022 року або пізніше виїхали з України, де Ви на момент виїзду проживали, або
 • 24 лютого 2022 року мали статус біженця в Україні та 1 лютого 2022 року або пізніше виїхали з України, або
 • є громадянином України або 24 лютого 2022 року мали статус біженця в Україні та проживали або мали посвідку на проживання в Данії на 24 лютого 2022 року, або
 • є близьким членом сім’ї особи, якій було надано дозвіл на проживання в Данії відповідно до Спеціального закону, і виконуєте усі вимоги. (Подати заявку на отримання дозволу на проживання як член сім’ї особи в Данії, яка вимушено покинула Україну)

Саме Імміграційна служба Данії приймає рішення щодо дозволів на проживання відповідно до Спеціального закону.

Для подачі заявки потрібно перебувати на території Данії.

Якщо ви є громадянином іншої країни за межами України або вже отримали дозвіл на проживання в іншій країні за межами України, ваша заява на отримання дозволу на проживання в Данії може бути відхилена. Однак, якщо ви є біженцем в Україні, ваша заява може бути відхилена, лише якщо ви отримали громадянство або дозвіл на проживання в іншій країні за межами України та вашої країни.

Як подати заяву?

Заяву можна подати електронно або особисто у відділі Імміграційної служби Данії.

Для подачі Вам знадобляться такі документи:

 • Ваш паспорт або інші документи, що посвідчують особу.
 • Паспорти ваших дітей або інші документи, що засвідчують особу (якщо вони подаються разом з вами).
 • Доказ того, що ви визнані біженцем в Україні (тільки якщо ви не є громадянином України).
 • Трудовий договір (тільки якщо вам запропонували роботу в Данії).

Подати заяву онлайн

Рекомендується використовувати цифрову заявку. Вона одночасно пристосовується до ваших відповідей, і автоматично надсилається до Імміграційної служби Данії, коли ви її заповните.

Коли ви подасте заявку в цифровому вигляді, ви відразу отримаєте квитанцію на екрані, а також на електронну пошту за згодою. Ви зможете використовувати цю квитанцію як доказ того, що ви подали заявку на отримання дозволу на проживання відповідно до Спеціального закону.

Заповнити анкету онлайн

Подати заяву особисто

Ви також можете самостійно роздрукувати та заповнити паперову заяву і після того подати її до органів Імміграційної служби Данії. Ви можете заповнити форму як у форматі Word на екрані перед друком, так і роздрукувати у форматі pdf та заповнити форму від руки. Якщо ви подасте заявку за допомогою паперової форми, ви отримаєте квитанцію про свою заявку лише після того, як з’явитесь в центрі обслуговування громадян.

Завантажити схему SL1 (word)

Завантажити форму SL1 (pdf)

Після подання заяви

Після того, як ви заповнили свою заяву, ви повинні забронювати час, щоб здати відбитки пальців та зробити фотографію обличчя (біометрія) у відділі обслуговування громадян Імміграційної служби Данії.

Записатися на прийом можна на цій сторінці.

Коли ви з’явитеся у відділенні служби обслуговування громадян Імміграційної служби Данії, необхідно принести квитанцію про цифрову заявку та здати біометричні дані. Якщо ви скористалися паперовою версією форми, ви повинні взяти з собою заповнену паперову форму у відділення служби обслуговування громадян для реєстрації біометричних даних.

Якщо у вас є діти, які також подають заявку, дуже важливо, аби вони були з вами у відділенні служби обслуговування громадян, оскільки перевірка особи також повинна бути проведена щодо дітей. Тому необхідно взяти з собою паспорти або інші документи, що посвідчують особу дітей. Втім, для дітей не обов’язково бронювати час.

Дітям віком до 18 років, які живуть з особою батьківських повноважень у Данії, як правило, не потрібна карта проживання, але вона може бути отримана за бажанням. Якщо діти хочуть отримати карту проживання, їм також потрібно здати біометричні дані. Дітям може бути корисно мати персональну карту проживання під час в’їзду у Данію після поїздки за кордон. Якщо діти мають карту проживання, їм не потрібно подавати заяву на отримання дозволу на зворотну подорож (ДЗП) для виїзду за кордон.

Після того, як ви подали заявку, ви маєте право залишатися в Данії, доки справа розглядається.

Більше інформації на сторінці new to denmark

Після отримання дозволу на проживання

Після того як Ви отримаєте відповідь від Імміграційної служби Данії, Вам буде надіслано лист із інформацією щодо поселення в конкретну комуну (kommune), яка буде готова вас зареєструвати. Це може бути як комуна, в якій Ви уже проживаєте, якщо Ви самостійно знайшли помешкання, так і будь-яка інша комуна в Данії, підібрана для Вас самою Імміграційною службою.

Якщо Вас цікавить поселення в конткретній комуні, Вам потрібно аргументовано пояснити свій вибір на етапі заповнення заяви на отримання тимчасового захисту. Доречно буде також вказати, що Вас цікавить комуна більш пристосована під Ваші потреби у випадку якщо у вас є інвалідність.

Після реєстрації комуна займатиметься оформленням для Вас ідентифікаційного коду (CPR-nummer), вашого електронного підпису (NemID) та банківського рахунку. Також комуна запропонує Вам допомогу із пошуком роботи, постійного житла та фінансову підтримку на перший час.

Потрібно також розуміти, що можливості певних комун уже майже вичерпані (наприклад в Копенгагені), тому розраховувати на більшу допомогу можна лише у менш заселених частинах Данії.

💶 Виплати у зв’язку зі статусом тимчасового захисту

Якщо Bи перебуваєте у Данії на основі дії Спеціального закону, Ви повинні оплачувати своє перебування самостійно, якщо у Вас є власні збереження. Проте, муніципалітети мають можливість пропонувати фінансову підтримку вам на початкових стадіях вашого перебування якщо ви:

 • очікуєте рішення про дозвіл на проживання і ще не знайшли роботу, або
 • працюєте, але отримуєте недостатню зарплатню для того, щоб забезпечувати себе та сім’ю, або
 • не маєте можливості працювати тимчасово чи є непрацездатними, або
 • у вас є неповнолітня дитина.

Детальніше прочитати про виплати на дітей можна тут

Для отримання інформації щодо того, як подати заяву на отримання фінансової допомоги необхідно зв’язатися з муніципалітетом комуни, в якій ви проживаєте. Детальнішу інформацію про те куди та як звертатися, ви можете знайти на сайті своєї комуни, або відвідавши їхній офіс.

Знайти вебсторінку своєї комуни в Данії

Сума допомоги, на яку ви можете розраховувати, може бути різною у різних комунах для різних категорій населення. В середньому сума такої допомоги становить близько 8000 данських крон в місяць разом з податками (після вирахування податків – приблизно 5800 данських крон).

Допомога надається протягом перших місяців, доки ви шукаєте роботу. Комуна висуває ряд вимог до тих, хто отримуватиме соціальну допомогу: від обов’язкового відвідування курсів данської мови до регулярного звітування про процес пошуку роботи. Комуна протягом цього періоду слідкує за тим, як ви шукаєте роботу та допомагає з підбором вакансій якщо Ви працездатна особа. Якщо Ви людина з інвалідністю, вимог до Вас висувається значно менше.

Якщо Ви подали заяву на отримання посвідки на проживання відповідно до Спеціального закону та вибрали варіант проживання в приватному секторі, у Вас не буде можливості отримувати державну підтримку у вигляді виплати грошової допомоги. В деяких муніципалітетах, однак, можна отримати підтримку на харчування, навіть якщо Bи мешкаєте в приватному помешканні, і тому рекомендується зв’язатися з муніципалітетом, в якому Ви зупинилися, щоб дізнатися про можливості.

Якщо Ви людина старшого віку та отримуєте пенсію в Україні, Ви не зможете отримувати данську пенсію. Проте Ви матимете право на соціальну допомогу для біженців від комуни так само, як й інші біженці. Втім, у деяких муніципалітетах існує практика вирахування суми Вашої української пенсії із суми соціальної допомоги, яку готова надати Данія.

🐱 В’їзд з домашніми тваринами

Якщо ви привозите домашніх тварин до Данії, їх необхідно зареєструвати якомога швидше. Це можна зробити, звернувшись до Управління ветеринарії та харчових продуктів Данії.

Детальніше про привезених домашніх тварин з України читайте на сайті ветеринарного та харчового управління Данії 

🛍 Гуманітарна допомога

Речі першої необхідності можна отримати за наступними адресами:

 1. Viborg, 8800, Preislers Plads 7 (речі видаються тільки з паспортом)
 2. Horsens, 8700, Vejlevej 13 (жіночий та дитячий одяг)
 3. Lyngby, 2800, Firskovvej 31 (речі видаються тільки з паспортом)
 4. Røde Kors Butik, 2730, Herlev, Herlev Hovedgade 125
 5. Kastrup, 2700, Amager Strandvej 390
 6. Energicenter Voldparken, København, 2700, Åkandevej 31, Вівторок та субота: 10:00-14:00
 7. CopenAid, Kastrup, 2770, Saltværksvej 2, Понеділок та четвер: 14:00-17:00 субота: 10:00-13:00
 8. Glostrup, 2600, Christiansvej 3, Понеділок: 10:00-13:00, Середа: 16:30-18:30, Четвер: 10:00-14:00, П’ятниця: 10:00-14:00, Субота: 9:00-12:00.
 9. Gratis Butik til Ukrainske Flygtninge, Hedehusene, 2640, Hovedgaden 490, Понеділок: 10:00-13:00, Середа: 10:00-13:00 + 17:30-20:00, Субота: 10:00-12:00

Безкоштовні юридичні консультації надають за адресою:

 1. Stenosgade 4A, 1616 København V.

Щочетверга о 15:00 – 17:00 при Caritas Danmark.

🏠 Житлові питання

До отримання відповіді щодо надання Вам тимчасового захисту в Данії Вам будуть  доступні наступні житлові варіанти: 1) проживання у родичів чи друзів (за наявності), 2) проживання у приватних данських осіб, які готові прийняти українців (Детальніше про те як шукати волонтерів закордоном, котрі надають житло українцям, читайте у розділі Житлові питання), 3) у таборі для біженців у Сандхольмі за адресою Sandholmgårdsvej 40, 3450 Lillerød.

Після отримання відповіді щодо надання тимчасового захисту, Імміграційна служба Данії проінформує Вас щодо Вашого подальшого перенаправлення у конкретну комуну. По приїзду до комуни після реєстрації у місцевому муніципалітеті у вас з’явиться можливість подати запит на допомогу із забезпеченням соціальним житлом.

Соціальне житло може бути такого типу:

 • Місце в гуртожитку чи інших місцях компактного проживання,
 • Місце в приватному будинку спільного проживання,
 • Окрема квартира тощо.

Важливо пам’ятати, що комуна зобов’язана надати соціальне житло лише один раз. Якщо Вас не влаштує пропозиція запропонованого соціального житла, Вам доведеться шукати житло самостійно.

Може також скластися така ситуація, що у комуні не буде інформації про наявність вільного житла в її межах. В такому випадку комуна може попросити Вас знайти житло самостійно та погодиться оплатити Ваш початковий депозит за Вас (завдаток за житло у Данії становить тримісячну орендну плату).

Дивіться поради про те, як самостійно шукати житло в Данії у відео Olga Kovalova

Проживання Ви повинні оплачувати самостійно. Якщо Вам була призначена соціальна допомога, орендна плата буде вираховуватися з гарантованої державою суми.

Також Ви можете подати заявку на отримання житлових пільг, якщо зніматимете квартиру чи будинок. Сума залежитиме від Вашого фінансового становища (в першу чергу, доходу, кількості дітей у родині та параметрів квартири).

Подати заявку на отримання житлових пільг можна тут

🩺 Медицина

Якщо у вас є посвідка на проживання і місце проживання в Данії, ви маєте право на безкоштовне лікування в більшості медичних установ.

Картка медичного страхування

Після отримання дозволу на проживання в Данії ви також отримаєте картку медичного страхування і за вами буде закріплено лікаря. Картка медичного страхування використовується у разі звернення до лікаря, відділення невідкладної допомоги або до лікарні. Картка медичного страхування містить контактні дані вашого лікаря та ваш цивільний реєстраційний номер, який є унікальним ідентифікаційним номером.

Ваш лікар

За кожною людиною, яка проживає в Данії, закріплено лікаря, до якого можна звернутися у разі захворювання. Ваш особистий лікар може визначити, які у вас проблеми зі здоров’ям, і вилікувати вас від найпоширеніших захворювань. Перед відвідуванням лікаря завжди слід записатися на прийом. Це також стосується випадків, коли гострі симптоми захворювання раптово з’явилися в робочі години вашого лікаря. Номер телефону вашого лікаря вказаний у вашій картці медичного страхування.

Хронічні захворювання

Якщо у вас є будь-які хронічні захворювання, ваш лікар допоможе вам продовжити правильне лікування. Лікар також призначає необхідні ліки.

Вагітність

• Якщо ви вагітні або думаєте, що вагітні, вам слід звернутися до лікаря якомога швидше.

Додаткова інформація про вагітність та пологи міститься в брошурі Управління охорони здоров’я Данії англійською «Вперше в Данії – вагітність та пологи».

Діти

Усі діти проходять регулярні профілактичні медичні огляди, починаючи з п’ятитижневого віку до досягнення ними п’ятирічного віку.

• Усім новоспеченим батькам пропонуються візити медсестри додому, яка може допомогти з грудним вигодовуванням та іншими питаннями щодо догляду за дитиною.

• Додаткова інформація про пропозиції для дітей міститься у англомовних брошурах «Вперше у Данії. Посібник з охорони здоров’я для батьків з маленькими дітьми» та «Здорові діти в новій країні», опублікованих Управлінням охорони здоров’я Данії.

Психічні захворювання й травми

Якщо у вас з’явилися симптоми психічного захворювання, такі як депресія, тривога або психологічна реакція на неприємні події, вам необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем. У більшості випадків ваш лікар може допомогти вам.

Перекладач

Якщо ви не володієте данською мовою, ви маєте право запросити перекладача на консультацію з лікарем, спеціалістом або в лікарні. Ваш лікар домовиться щодо перекладача.

Вакцинація

У Данії всім дітям пропонується безкоштовна вакцинація проти десяти різних захворювань, включаючи кір, поліомієліт та дифтерію. Ці захворювання були обрані, тому що вони досить серйозні і часто трапляються у дітей, які не пройшли вакцинацію. Вакцинація проводиться безкоштовно та на добровільній основі. Вакцинацію проводить ваш особистий лікар. Зверніться до свого лікаря, щоб записатися на прийом або отримати додаткову інформацію. Дорослі, які не були вакциновані проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, можуть бути безкоштовно вакциновані.

Вакцинація від covid-19

Вакцинація проти COVID-19 також пропонується безкоштовно.

Дивіться, кому пропонують щеплення, на веб-сайті Управління охорони здоров’я Данії (інформація англійською мовою):

Vaccination against covid-19 (sst.dk)

Або зателефонуйте на регіональну гарячу лінію, щоб дізнатися про варіанти вакцинації (інформація англійською мовою):

Hotlines and guidance (sst.dk)

Важливі номери телефонів

Терміново потрібна допомога: 112

Номер вашого лікаря: Зазначений на вашій картці медичного страхування

Позаурочна медична служба (у разі захворювання в неробочий час вашого лікаря):

 • Столичний регіон Данії: 1813
 • Центральний регіон Данії: 70 11 31 31
 • Північний регіон Данії: 70 15 03 00
 • Регіон Зеландія: 70 15 07 00
 • Південний регіон Данії: 70 11 07 07

Детальніше про те, як проводиться обстеження і лікування, читайте в цій брошурі.

Психологічна підтримка

Гаряча лінія Данської ради у справах біженців

На психологічній телефонній лінії Данської ради у справах біженців (DRC Dansk Flygtningehjælps psykosociale telefonlinje) Ви зможете поговорити з українським фахівцем. Тут Вас рідною мовою проконсультують щодо алгоритму дій у важких життєвих обставинах, а також про те, що Ви можете зробити для зміцнення безпеки та стійкості в нових обставинах. Під час консультації Ви зможете розповісти як переживаєте кризову ситуацію та отримати інформацію про те, як з нею справитися. Під час початкової консультації можна домовитися про наступну розмову. Також, за необхідності, можна отримати направлення на три розмови з терапевтом.

Телефон психологічної телефонної лінії: +45 3373 5314.

Час роботи: з 9-10 та о 17-18 (з понеділка по п’ятницю).

Екстрені кризові лінії

Регіони Данії також опублікували телефони гарячих ліній, які пропонують екстрену психіатричну кризову допомогу громадянам України та іншим особам, пов’язаними з Україною (консультації данською та англійською):

👩‍🏫 Освіта

Денний догляд 

Якщо Ви отримали дозвіл на проживання відповідно до Спеціального закону, Ваші діти можуть перебувати під наглядом у деннoмy доглядi (dagtilbud). Якщо Вашій дитині від 8 місяців до 2 років, Ви можете подати заяву на отримання безкоштовного місця в яслах для дитини. Альтернативою дитячому садку є приватний дитячий садок. Тут дитину зазвичай доглядають у приватному будинку вихователя, і працівникові денного догляду не дозволяється наглядати більш ніж за п’ятьма дітьми. Якщо Bашій дитині від 3 до 6 років, Ви можете подати заяву на отримання місця в дитячому садку для дитини. Щоб отримати місце у дитячому садку, Ви повинні зареєструвати свою дитину через Borger.dk. Ви повинні сплатити частину витрат самостійно, віддавши свою дитину до деннoгo догляду, але муніципалітет повинен надати субсидію у розмірі не менше 75 відсотків витрат на це місце. Крім того, Ви та Bаша дитина можете мати право на отримання різних грантів (forskellige tilskud) які можуть допомогти знизити витрати. 

Муніципалітети несуть відповідальність за мовну стимуляцію дітей, які на підставі мовної оцінки визнані такими, що потребують мовної підтримки (sprogunderstøttende aktiviteter).  

21 квітня 2022 року було досягнуто політичної домовленості щодо надання муніципалітетам більшої гнучкості у зв’язку з прийомом переміщених дітей та молоді з України у сфері дітей та освіти. Тому буде представлений законопроект, який надасть муніципалітетам можливість відхилятися від різних вимог у галузі денного догляду.  

Школа

Діти в Данії часто йдуть до школи того календарного року, коли дитині виповнюється 6 років. У Данії існує 10-річна обов’язкова освіта (undervisningspligt), але не обов’язкова шкільна освіта. Часто батьки вибирають, щоб їхні діти записувалися до державної школи/cередньої школи під назвою Folkeskolen яка є безкоштовною та фінансується данською державою. В якості альтернативи Bи можете віддати свою дитину до безкоштовної школи або приватної школи (friskole eller privatskole). Також можна подати заяву на отримання права навчати своїх дітей удома. Тривалість навчального дня варіюється від класу до класу, але у багатьох місцях діти перебувають у закладах продовженого дня (skolefritidsordning – SFO) після закінчення школи і доти, доки батьки не заберуть їх після роботи.  

21 квітня 2022 року було досягнуто політичної домовленості щодо надання муніципалітетам більшої гнучкості у зв’язку з прийомом переміщених дітей та молоді з України у сфері дітей та освіти. Тому буде представлений законопроект, який надасть муніципалітетам можливість відхилятися від різних вимог у галузі початкової та середньої школи.

На сайті Міністерства у справах дітей та освіти (Børne- og Undervisningsministeriets hjemmeside) можна знайти відповіді на велику кількість питань, що стосуються впливу українського конфлікту на дітей та освіту. Якщо Вам як батькaм потрібна конкретна консультація, Bи можете звернутися до Консультаційної служби для батьків (Forældrerådgivningen).

Вища освіта

Якщо ви перемістились до Данії після 24 лютого 2022 року і бажаєте продовжити навчання за програмою вищої освіти або розпочати нову вищу освіту в Данії, ви можете:

 • подати заявку на переведення з української програми вищої освіти на програму вищої освіти Данії, або
 • подати заявку на вступ на нову програму вищої освіти в Данії.

На основі статусу біженця в Данії є можливість в деяких випадках оформлення знижки на навчання або отримання безкоштовного місця в університеті Данії. Кожна програма та університет приймають такі рішення індивідуально. Для того, щоб дізнатися про таку можливість, зв’яжіться з університетом напряму та уточніть інформацію щодо Вашої конкретної ситуації.

Більше інформації про те як українцям вступити на програму у вищому навчальному закладі читайте на сторінці Міністерства освіти та науки Данії

👩‍💼 Робота

З 22 квітня 2022 року ви маєте право працювати в Данії, якщо ви подали заявку на отримання дозволу на проживання відповідно до Спеціального закону, а також зробили відбитки пальців і фото обличчя (біометрія) у відділі обслуговування громадян в Імміграційній службі Данії.

Якщо Ви хочете почати працювати до отримання відповіді про тимчасовий захист від Імміграційної служби, Вам потрібно буде самостійно оформити тимчасовий ідентифікаційний код (CPR-nummer) в Податковій службі.

Інформація для українців щодо оформлення податкового номера на сторінці Податкової служби

Після реєстрації у комуні, з пошуком роботи Вам зможе допомагати сама комуна, яка повинна буде спрямувати Вас в місцевий Центр зайнятості (Jobcenter). Пропозиція вакансій передусім буде залежати від Вашого знання англійської чи данської мов. Якщо Ви не володієте однією з цих мов, Вам зможуть запропонувати роботу в робітничій сфері, де не буде високих кваліфікаційних вимог.

Інформація про те як працюють Центри зайнятості в Данії на сторінці borger.dk

Державний портал вакансій в Данії

Для людей з інвалідністю, які можуть працювати, існує окрема програма працевлаштування в Данії – «гнучка робота» (flexjob). Гнучка робота передбачає, що Вам можуть створити умови працевлаштування при яких, Ви зможете працювати не повний робочий день і лише в межах доступних вам можливостей. Дана програма може бути корисною для тих осіб, які володіють англійською або данською мовами. Щодо детальнішої інформації про наявність можливостей працевлаштування в межах даної програми у Вашій громаді, Вам потрібно звернутися до муніципалітету, в якому Ви будете прописані.

Детальніша інформація про «гнучку роботу» для людей з інвалідністю в Данії на сайті borger.dk

Детальніше про пошук роботи для українців в Данії на сайті JobguideUkraine.dk

🚌 Транспорт

На початку березня 2022 року данська залізнична компанія DSB погодилася надавати право безкоштовного проїзду для українців. Згодом дана можливість була скорочена на певних лініях. З огляду на динамічні зміни правил перевезень транспортних операторів, рекомендуємо перед поїздкою уточнювати у провідників потягів чи працює пільга для українців на тому чи іншому напрямку.

Портал для планування транспортних подорожей в Данії Rejseplanen

Безкоштовні курси водіння велосипеда для жінок-біженок в Копенгагені

🔈 Мовна підтримка

Кожному біженцю з України надається право приєднатися до класів данської мови для іммігрантів у комуні, у якій вони прописані. Такі класи організовані у більшості великих населених пунктів та адмініструються різними мовними центрами. Ви можете обрати для себе будь-який центр вивчення данської мови і комуна Вам оплатить навчання в ньому.

Запрошення приєднатися до курсів данської мови надсилає Вам комуна після того, як Ви в ній зареєструєтеся. Більше того, якщо Ви використовуєте житло, знайдене для Вас комуною чи отримуєте соціальні виплати від комуни, відвідування мовних курсів у Данії є обов’язковим.

📱 Мобільний зв’язок

Данські оператори мобільного зв’язку такі як Telenor, YouSee, Telia та 3 Denmark разом пожертвували 20 000 безкоштовних сім-карт для українських біженців, які були розподілені між Данським Товариством Червоного Хреста та муніципалітетами. Інформацію щодо наявності цих сім-карт радимо уточнювати у своїй комуні.

Також раніше мобільні оператори Telenor and CBB надавали безкоштовні дзвінки та повідомлення з Данії в Україну, проте пізніше ці правила були змінені. Актуальні тарифи уточнюйте на сторінках чи у сервісних центрах відповідних операторів.

☝️ Корисні контакти

Головний вебсайт Посольства України в Данії

Фейсбук-сторінка Посольства України в Данії

Питання-відповіді для осіб з України, які бажають проживати в Данії або перебувають у Данії, на сторінці Імміграційної служби

Питання-відповіді для українців в Данії на сторінці Данської ради у справах біженців

Сторінка громадської організації з гарячою лінією для допомоги українцям з тимчасовим житлом, транспортом, медичними та юридичними питаннями

Сторінка Данського Червоного Хреста

Сторінка Української організації в Данії для українців Ластівка

Данська гаряча лінія для українських дітей

Найбільші організації людей з інвалідністю Данії:

Спілка людей з інвалідністю Данії

Данська асоціація людей з інвалідністю

Данська асоціація людей з порушеннями зору та слуху

Данська рада з питань інвалідності

Фейсбук-спільноти українців в Данії:

AUD: Асоціація Українців Данії / Association af Ukrainere i Danmark

Ukrainian refugees in Denmark. Yкраїнські біженці в Данії 

Допомога по розселенню українських біженців в Данії

Ukrainians in Denmark / Українці в Данії / Ukrainere i Danmark

Українці в Данії / Ukrainians in Denmark

Українська діаспора в Данії / Ukrainians in Denmark / Ukrainere i Danmark

Дівчата в Копенгагені – Ukrainians in Copenhagen (girls only)

Телеграм-спільнота українців у Данії:

Допомога українцям у Данії