Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як особі з інвалідністю отримати транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою?

Як особі з інвалідністю отримати транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою?

Законодавство України передбачає можливість отримання автомобіля особою з інвалідністю без дотримання відповідної черги за певних умов, а саме:

  • особа з інвалідністю повинна перебувати на обліку для забезпечення автомобілем в органах соціального захисту
  • такий транспортний засіб повинен бути отриманий органом соціального захисту населення як гуманітарна допомога для конкретної особи

У такому разі особа з інвалідністю, на чиє ім’я передано автомобіль, який визнаний гуманітарною допомогою в установленому законом порядку, може отримати такий транспортний засіб незалежно від черги.

Важливо! Особа з інвалідністю повинна обов’язково надати згоду на отримання такого автомобіля.

Звертаємо увагу, що якщо людина з інвалідністю вже користується автомобілем, отриманим через орган соціального захисту населення, тоді вона повинна або повернути автомобіль, яким вже користується, у повній комплектності, або відмовитися від отримання нового транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, та продовжити користуватися попереднім автомобілем.

Крім того, не будь-який автомобіль можна передати людині з інвалідністю як гуманітарну допомогу.

Законодавство містить чіткі вимоги до таких транспортних засобів. Легковий автомобіль, який отримується відповідними органами для подальшої передачі особам з інвалідністю, на момент ввезення на митну територію України повинен бути вперше зареєстрований не пізніше, ніж вісім років тому. Ооб’єм двигуна повинен становити не більш як 1800 куб. см.

Через десять років користування таким автомобілем за бажанням особи з інвалідністю та за рішенням відповідних органів такий автомобіль може бути безоплатно та в установленому законом порядку переданий у власність користувачу з інвалідністю.

*******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.