Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як оскаржити постанову військово-лікарської комісії (роз’яснення, контакти юристів)

Як оскаржити постанову військово-лікарської комісії (роз’яснення, контакти юристів)

На сьогодні є два способи оскарження постанов військово-лікарняної комісії: через заяву до центральної ВЛК або через суд.

Про можливість отримати безкоштовну допомогу повідомляють в Українському ветеранському фонді. 

Для довідки:

Військово-лікарська комісія (ВЛК) — це спеціальна медична комісія, яку проходить кожен військовозобовʼязаний після отримання відповідної повістки чи військовослужбовець після поранення. Вона встановлює придатність до військової служби за станом здоров’я призовників, військовослужбовців та військовозобов’язаних

Наразі є два варіанти оскарження постанов військово-лікарської комісії (ВЛК): 

Перший — подати заяву до Центральної ВЛК. Там слід зазначити причини перегляду постанови та додати документи, видані військово-лікарською комісією. Якщо у військового, який хоче оскаржити постанову, є результати попередніх медичних досліджень, то їх також можна додати до заяви. 

Другий — оскаржити постанову  військо-лікарської комісії через суд. Цей спосіб можна використовувати незалежно від того, чи була така постанова оскаржена до комісії вищого рівня. Зверніть увагу, що у випадку оскарження постанови у Центральній ВЛК, термін для звернення до суду зменшується з 6 місяців до 3. 

У випадку, коли військовим потрібна консультація щодо оскарження рішення військово-лікарської комісії — вони можуть попросити безоплатної допомоги у юристів Українського ветеранського фонду. Зробити це можна заповнивши заявку за посиланням.

Зверніть увагу, форму можна заповнити у будь-який час, самі ж консультації надають з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.  

******

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.