Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як людина з інвалідністю може отримати безоплатну правову допомогу?

Як людина з інвалідністю може отримати безоплатну правову допомогу?

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Досить часто в житті людей з інвалідністю виникають ситуації, які потребують обізнаності в правових питаннях. Окрім іншого, йдеться про взаємодію з адміністративними органами влади (оформлення різних видів допомог, отримання пільг тощо), потребу в захисті прав, зокрема і в судовому порядку, а також про безліч інших життєвих обставин.

Без професійної правової допомоги вирішити те чи інше питання буває складно, а подекуди і неможливо, тим паче тим, хто має порушення здоровя, у зв’язку з чим потребує умов архітектурної, транспортної, інформаційної доступності тощо. Не останню роль відіграє і питання спроможності оплатити відповідні правові послуги, яка в переважної більшості людей з інвалідністю є вкрай низькою.

У контексті зазначеного важливо зауважити, що люди (діти) з інвалідністю та їхні законні представники наділені правом на первинну та вторинну праву допомогу, в рамках якої їм можуть надати правову допомогу та проконсультувати з правових питань, здійснити представництво їхніх інтересів у суді чи інших органах влади, скласти процесуальні документи та надати низку інших послуг.

Більше інформації про те, хто має право на безоплатну правову допомогу та як її отримати в інфографіках «Як отримати безоплатну первинну правову допомогу», «Алгоритм розгляду звернень про безоплатну вторинну правову допомогу» та «Як отримати безоплатну вторинну правову допомогу офлайн».

Також за консультацією можна звернутися на гарячу телефонну лінію з надання правової допомоги особам з інвалідністю та людям похилого віку, яка працює з понеділка до п’ятниці з 9°° до 17°°:

за номером +380 50 905 07 95

або на електрону адресу office-naiu@ukr.net з приміткою в темі «правова допомога»

Гаряча лінія запроваджена Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Momentum Wheels for Humanity.

Корисні посилання:

Правова допомога

***********************

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.