Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Виїзд дітей за кордон

Виїзд дітей за кордон

Правилами перетинання державного кордону громадянами України визначено, що діти, які не досягли 16 років, можуть виїхати з України у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима за наявності документів, які підтверджують родинні зв’язки, або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування. Такий виїзд здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України чоловіку, який супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням його приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у нього підтвердних документів.

Перед виїздом за кордон радимо дізнатися правила в’їзду до обраної країни. Отримати інформацію щодо умов перебування дитини можна на офіційних ресурсах Міністерства закордонних справ країни, куди планується подорож, або у відповідних консульських установах.

Зверніть увагу на те, що відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України самостійно – без супроводу і письмової згоди батьків – дитина може виїжджати за межі України після досягнення нею 16 років.

Отримати консультацію з окремих питань перетину кордону можна за телефонами Державної прикордонної служби України:

1598 (на території України)

+38(044)527-63-63 (для дзвінків з-за кордону)

*********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

D:\РАБОТА\проекти 2023\проект ПІН 2023\пости допомога\Re_ лого проєкт ПІН\NAIU-EU-Access_Frame.png