Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Виплати ВПО: народжені після початку війни діти переселенців зможуть отримувати держдопомогу

Виплати ВПО: народжені після початку війни діти переселенців зможуть отримувати держдопомогу

Після впровадження нового порядку отримання виплат ВПО, з 1 серпня державну допомогу на проживання зможуть отримувати діти внутрішньо переміщених осіб, які народилися після 24 лютого 2022 року. Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Із 1-го серпня в Україні виплачуватимуть державну допомогу дітям, які народилися після початку повномасштабної війни. Право на виплату допомоги мають діти переселенців, які народилися та зареєстровані за новим місцем проживання батьків.

Їм виплачуватимуть щомісячну допомогу в розмірі 3000 гривень. Раніше з цим були проблеми, оскільки статус таких немовлят був юридично не врегульований. Вони не вважалися переселенцями, бо народилися вже на новому місці.

Однак тепер усі малюки, які народилися в сім’ях ВПО після 24 лютого 2022 року, матимуть статус ВПО та отримуватимуть допомогу від держави, як і ті діти, які були народжені раніше, до початку війни, і вже переїхали на нові місця разом із батьками.

Як і решті внутрішніх переселенців, така допомога призначатиметься їм на 6 місяців із можливістю продовження терміну виплат, якщо сім’я належить до категорії незахищених.

Нагадаємо, що діти, які мають статус ВПО, мають низку пільг. Зокрема, вони мають право на безкоштовне харчування у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також у закладах профтехосвіти, причому незалежно від форм власності цих закладів. Вони також мають право на безкоштовне оздоровлення. Крім того, вони мають право на державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах до 23 років.

*********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є від-повідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.

Позначки: