Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Тимчасовий захист для українців у Болгарії в 2024 році

Тимчасовий захист для українців у Болгарії в 2024 році

Контрольно-пропускний пункт із прапором Болгарії

25 січня 2024 р. Радою Міністрів Республіки Болгарія ухвалено рішення про продовження тимчасового захисту для українців в Болгарії до 4 березня 2025 року.

Що дає тимчасовий захист в Болгарії?

З тимчасовим захистом у Болгарії Ви маєте право:

 • перебувати на території на час надання тимчасового захисту
 • легально працювати (пошук роботи може здійснюватися з особистої ініціативи або через місцеві служби з питань зайнятості, які називаються Бюро зайнятості)
 • на доступ до системи освіти для осіб віком до 18 років
 • на професійне навчання
 • на відповідне житло (за допомогою платформи Ви можете знайти різні варіанти проживання та зв’язатися з волонтерами, готелями та державними установами, які можуть Вас тимчасово прийняти)
 • на соціальну допомогу
 • на безкоштовну медичну допомогу в надзвичайних ситуаціях. Так, особи (діти) з інвалідністю, люди із серйозними проблемами зі здоров’ям та особи старшого віку мають право на повну медичну допомогу як громадяни Болгарії. Медичне страхування українок віком від 18 років до 63 років, чоловіків до 65 років здійснюється за рахунок держави протягом 90 днів з дня надання тимчасового захисту. Для осіб віком до 18 років і старше 65 років, внески на медичне страхування здійснюватимуться за рахунок держави на весь період тимчасового захисту.
 • на вільне повернення до країни походження
 • на возз’єднатися з членами своєї сім’ї або іншими родичами та близькими. Водночас члени сім’ї мають усі права, надані іноземцям, які користуються тимчасовим захистом. Возз’єднання сім’ї також може відбутися в іншій державі ЄС

Для реєстрації як особа, яка користується тимчасовим захистом в Болгарії, необхідно особисто з’явитися та подати запит на тимчасовий захист до найближчого Регіонального управління Міністерства внутрішніх справ (РУМВС), Софійського управління внутрішніх справ (СУВС) – для міста Софії або в одному з таких центрів реєстрації та прийому (ЦРП):

 • Реєстраційно-приймальний центр гр. Софія (гр. Софія, кв. Овча Купел, вул. Монтевідео, № 21а)
 • Реєстраційно-приймальний центр с. Баня (с. Баня, обл. Нова Загора, район «Мінеральні бані», №17)
 • Реєстраційно-приймальний центр (гр. Харманлі, ж.к. «Дружба», № 23)

Після того, як Ви заявите про бажання отримати тимчасовий захист, Вас попросять надати інформацію про Вашу особу та родинні зв’язки, та сфотографують. Якщо Ви відповідаєте вимогам щодо тимчасового захисту, Вам буде видано реєстраційну картку, яка підтверджує, що Ви маєте права особи, яка користується тимчасовим захистом в Болгарії на період тимчасового захисту. Реєстраційну картку потрібно носити з собою.

Пільги на транспорт у 2024 році

Громадяни України віком від 7 до 14-ти років, які отримали тимчасовий захист в Болгарії, мають право на безкоштовний проїзд внутрішнім міським транспортом з 1 лютого 2024 року (постанова Ради Міністрів № 353 від 28 грудня 2023 року).

Для оформлення карток для безкоштовного проїзду внутрішнім міським транспортом батькам / опікунам потрібно звернутися до пунктів продажу проїзних документів у містах тимчасового проживання на території Болгарії.

Картки для безкоштовного проїзду внутрішнім міським транспортом видаються за умови пред’явлення документа, який засвідчує вік дитини (наприклад, реєстраційна картка одного з батьків з наданим тимчасовим захистом, в якій зазначені його діти віком до 14 років; учнівська картка з навчального закладу, де навчається дитина, тощо). Для дітей віком від 7 до настання 14-ти років також потрібно надати фотокартку.

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine

Позначки: