Інформація Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Алгоритм 1: Виплата компенсацій за зруйноване та пошкоджене житло громадян внаслідок збройної агресії російської федерації.
1. Особи, чиє житло зруйноване чи пошкоджене внаслідок війни, подають заяву про надання компенсації. Подача заяви відбувається:
* у застосунку «Дія» – з телефона;
* на порталі «Дія» – з комп’ютера;
* у паперовій формі через центр надання адміністративних послуг та органи соціального захисту населення.
Строк подання заяви постраждалою особою – під час дії воєнного стану та протягом 90 календарних днів з дати його закінчення.
Реєстрація заяви про надання компенсації буде здійснюватися автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
2. Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, яка буде створена при виконавчому органі місцевої ради, здійснює розгляд заяви, встановлює підстави та проводить оцінку пошкодженого / зруйнованого житла вразі потреби, в результаті чого приймає рішення про надання компенсації.
Строк розгляду заяви комісією – не більше 30 календарних днів з дня подання.
Способи надання компенсації:
1. Грошова компенсація на спеціальний рахунок.
Розмір грошової компенсації визначається за результатами оцінки вартості відновлення відповідного пошкодженого об’єкта нерухомого майна з урахуванням ступеню його пошкодження.
2. Фінансування будівництва нового об’єкта нерухомого майна.
Такий об’єкт нерухомого майна буде збудовано з рівноцінною площею (у тому числі житловою), типом та функціональним призначенням.
3. Фінансування виконання будівельних робіт у разі пошкодження об’єкта.
Розмір компенсації у вигляді фінансування виконання будівельних робіт визначається за результатами оцінки вартості відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку з урахування ступеню його пошкодження.
Алгоритм розроблено на основі законопроєкту № 7198 від 24.03.2022 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федераціх», який 01.04.2022 прийнято за основу в першому читанні.
Алгоритм 2: Збір та фіксація воєнних злочинів проти населення, з метою формування доказової бази для притягнення росії до відопвідальності.
1. Фіксація заподіяної шкоди:
* фото або (та) відео матеріалів із прив’язкою про локацію та датою;
* письмові чи усні свідчення;
* матеріальні свідчення – документи, уламки речей тощо.
2. Подання інформації щодо завданої шкоди та збитків на пошту: WarcrimesSOS.UA@gmail.com.
Злочинами є:
* пошкодження об’єктів нерухомого та рухомого майна цивільних осіб;
* пограбування та захоплення майна окупаційними військами;
* факти заподіяної шкоди внаслідок фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупаційними військами;
* відмова чи позбавлення доступу до медичної допомоги;
* інші факти.