Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Про перелік документів, необхідних для встановлення інвалідності

Про перелік документів, необхідних для встановлення інвалідності

Питаєте – відповідаємо

Кабінет Міністрів України 3 травня 2024 р. прийняв постанову за №501, якою внесено зміни в Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Уряду від 3 грудня 2009 р. № 1317.

Однією з важливих змін стало уточнення переліку документів, які особа повинна подати до МСЕК під час встановлення інвалідності.

Зокрема до таких основних документів належать:

  • паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки)
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності)

Чоловіки віком від 18 до 60 років додатково подають військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності).

Зверніть увагу! Органи МСЕК не можуть вимагати подання військово-облікових документів в обов’язковому порядку. Зазначені документи подаються лише за їх наявності в особи.

******

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу ,за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.