Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Після повномасштабного вторгнення через війну РФ в Україні загинуло понад 8 тисяч людей, — ООН

Після повномасштабного вторгнення через війну РФ в Україні загинуло понад 8 тисяч людей, — ООН

Починаючи з 24 лютого, коли країна-агресор Росія почала повномасштабну війну, в Україні загинуло 8 317 мирних жителів.

Про це повідомляється у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Джерело

Разом з тим, поранення через дії РФ отримали 13 892 цивільних.

Відмічається, що загалом 6 446 смертей та 11 374 поранень було зафіксовано на території, яку контролює Україна.

Найбільше загиблих прийшлося на Луганську та Донецьку області. Відомо, що там загинули 3 822 людини та 5360 отримали поранення. Загалом 9182 втрати. Це більше, ніж в інших областях, де всього 8638 втрат — 2624 загиблих і 6014 поранених

Також зазначається, що 1 871 людей загинуло та 2 518 було поранено на захопленій військами РФ території України. На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областях 636 людей загинуло, а отримали поранення 2274 цивільних, в інших регіонах — 1 479 втрат, 1 235 загиблих і 244 поранених.

В ООН попередили, що мова йде лише про відомі випадки. Справжніх смертей набагато більше. Поки міжнародні організації не можуть отримати доступ до інформації з місць, де досі тривають дії. багато звітів очікують підтвердження.

Зараз такі місця, куди не можуть добратися представники ООН — це Маріуполь, Лисичанськ, Попасна та Сєвєродонецьк. При цьому відомо, що в цих населених пунктах загинуло багато мирних жителів.

Як повідомляли Українські Новини, за час повномасштабної війни РФ в Україні під час виконання своєї професійної роботи загинуло 8 журналістів, ще 24 загинули як учасники бойових дій в лавах ЗСУ та внаслідок російських обстрілів.

Росія за час повномасштабної війни проти України незаконно депортувала понад 13 тисяч українських дітей.

Позначки: