Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Особи з інвалідністю з числа ВПО отримають свої виплати з березня, навіть якщо заява буде оброблена у травні

Особи з інвалідністю з числа ВПО отримають свої виплати з березня, навіть якщо заява буде оброблена у травні

Про це йшлося на щотижневому засіданні Координаційного штабу з питань ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

З 1-го березня деяким категоріям ВПО, котрі отримували допомогу протягом року або двох, її було продовжено ще на 6 місяців. Близько 535 тис. внутрішніх переселенців отримали автоматичне продовження виплат ВПО. Передусім це особи з інвалідністю 1 і 2 груп, а також пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує 9 444 грн.

Як зауважили учасники наради, під час автоматичного продовження виплат особам з інвалідністю з-поміж ВПО виникли технічні проблеми. Їх буде вирішено найближчим часом.

«Люди, які мають 1 та 2 групи інвалідності, отримають свої виплати ВПО з березня, навіть якщо у них талон до ЦНАПу в травні», — наголосила Віцепрем’єрка.

Інші ВПО, котрі не входять до цих категорій, мали подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАПу. Тому 196 тис. сімей-ВПО вже звернулися до управлінь соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них протягом березня було опрацьовано і призначено виплати для 98 тис. сімей (особових рахунків), тобто 181 тисячі осіб.

Решта звернень щодо продовження виплат від ВПО ще опрацьовуються в управліннях соціального захисту. У разі перепризначення допомоги по цим заявам отримувачам у квітні нарахують виплати одразу за два місяці.

Нагадаємо, що подати заяву на перепризначення виплат можна до 30 квітня. У такому випадку виплати ВПО будуть нараховані починаючи з березня.