Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Особи з інвалідністю можуть звертатися до ТЦК та СП в позачерговому порядку

Особи з інвалідністю можуть звертатися до ТЦК та СП в позачерговому порядку

Запитуєте – відповідаємо

Для багатьох чоловіків призовного віку за останні декілька місяців однією з актуальних проблем стало питання уточнення своїх даних в реєстрі «Оберіг» та отримання відповідних військово-облікових документів.

Наразі актуалізувати свої облікові дані можна, звернувшись до центру надання адміністративних послуг або використавши відповідний застосунок, але все одно для вирішення багатьох питань військовозобов’язаній особі необхідно звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Для упорядкування процесу звернення до ТЦК та СП запроваджена електронна черга, але через часті повітряні тривоги, навіть записавшись на конкретний час, можна не потрапити до фахівця в цей же день. А завтра – новий день і нова черга.

Особливо гостро стоїть питання, коли до ТЦК та СП не може вчасно потрапити особа з інвалідністю, яка прийшла із супроводжуючим або з перекладачем жестової мови.

Стосовно цього законодавство містить норми, які дозволяють людям з інвалідністю отримувати послуги без черги.

Так, у статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» вказано, що особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більш як одна особа, яка супроводжує особу з інвалідністю першої групи або дитину з інвалідністю), мають право на позачергове обслуговування в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Інформація про право на позачергове обслуговування осіб з інвалідністю повинна бути розташована на видному місці.

У разі виникнення додаткових питань чи необхідності подати скаргу рекомендуємо звертатися на гарячу лінію Міністерства оборони України або телефонувати безпосередньо до обласних ТЦК та СП.

******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.