Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Незламна родина Винник: Історія мужності та надії під час війни

Незламна родина Винник: Історія мужності та надії під час війни

Сьогодні наша розповідь про родину Винник із села Цупівка Харківської області.

Цій родині довелося пережити жахіття окупації, розлуку з рідними та труднощі життя не в своєму рідному домі. У цій родині є дівчина з інвалідністю з дитинства, яка не може самостійно пересуватися навіть на інвалідному візку. Голова родини страждає на цукровий діабет. Вони свідомо вибрали життя в селі, адже там було легше облаштувати побут для Іринки, і село знаходиться за 30 км від Харкова.

24 лютого 2022 року о 4:30 ранку все село здригалося від вибухів, а вже через кілька годин повз село проїхала військова техніка рф у бік Харкова, бо до кордону з рф від села всього 10 км. Родина була розгублена, як і більшість мешканців села. Дорога на Харків була вже перекрита ворожою технікою.

Мама Марина, тато Тимофій та Іринка залишилися в рідному селі. Під цілодобовими обстрілами у власному погребі родина прожила більше двох місяців. Час йшов, і такі важливі для життя ліки закінчувалися, тож треба було приймати якесь рішення. І одного ранку родина вирішила прорватися в бік Харкова єдиною польовою дорогою, яка могла стати не лише дорогою життя, а й дорогою смерті, бо те поле прострілювалося з усіх боків.

За час війни родина змінила вже декілька домівок, адже вони хочуть бути якомога ближче до власного дому. Проте про повернення додому поки що не може бути й мови, бо лінія бойового зіткнення там дуже близько. Кожна нова домівка – це життя з чистого аркуша, а для родини з людиною з інвалідністю, що пересувається на кріслі колісному, це ще важче.

За допомогою родина звернулась до менеджерки проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні» в Харківській області, яка, не залишилася байдужою до життєвих обставин сім’ї та надає правничу консультаційну підтримку для родини. Окрім того, дівчина має постійну потребу у гігієнічних виробах, тому для неї було надано гігієнічний набір.

Ця родина є прикладом мужності та витривалості в найскладніших умовах. Їхня історія нагадує нам про те, як важливо підтримувати одне одного в часи випробувань. Родина Винник вірить, що з часом зможе повернутися до свого дому і знову жити у мирі та спокої.

Отримати безоплатні соціально-правові консультації можна за посиланням: bit.ly/3EZE425 або звернувшись до регіональних менеджерів проєкту.

Проєкт триває, слідкуйте за нашими новинами.

Інформацію розміщено в рамках проєкту “Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансування Європейського Союзу.