Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Навіщо пенсіонерам проходити ідентифікацію і як це зробити, – відповіді на найпоширеніші питання

Навіщо пенсіонерам проходити ідентифікацію і як це зробити, – відповіді на найпоширеніші питання

Кому і навіщо потрібно проходити ідентифікацію в Пенсійному фонді України?
Ця норма діє на постійній основі та стосується всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. Мета ідентифікації – перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони були призначені.

Як часто треба проходити ідентифікацію?
Кожні 6 місяців.

Які документи треба мати для проходження ідентифікації?

При особистому зверненні треба мати із собою:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або закордонний);
  • платіжну картку, на яку надходить пенсія (при ідентифікації АТ “Ощадбанк”);
  • пенсійне посвідчення.

При віддаленій ідентифікації

  • авторизація здійснюється людиною в особистому електронному кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”);
  • під час відеоідентифікації треба мати при собі документ, що посвідчує вашу особу як отримувача виплати або як законного представника/помічника отримувача виплати, у випадку дитини – свідоцтво про народження дитини.

Як пройти ідентифікацію за кордоном?
Це можна зробити, звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документу про посвідчення факту, що особа є живою.
Але відвідування дипломатичної установи НЕ є обов’язковим, можна пройти ідентифікацію за допомогою цифрових інструментів. Зокрема, через Портал електронних послуг ПФУ.