Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Нацбанк заборонив перекази з гривневих карток на закордонні

Нацбанк заборонив перекази з гривневих карток на закордонні

Національний банк з 5 жовтня повернув заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

Про це повідомили в пресслужбі НБУ.

В нацбанку пояснили, що дозвіл на Р2Р-перекази за кордон з гривневих платіжних карток давав змогу під час війни підтримати близьких, які були вимушені покинути країну. Водночас зараз роль такого інструмента зменшується, а ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшується. Щоб забезпечити безперебійну роботу економіки для здійснення оборонних закупівель, НБУ вирішив повернути заборону на P2P-перекази.

Однак українці й надалі зможуть переказувати кошти за кордон для оплати навчання, лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також сплати аліментів.

Крім того, можна буде переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни перебування клієнта. Також зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті).